Vecrīgas ekumeniskajam Krustaceļam 10 gadi

Lielajā piektdienā, 25. martā, pl. 12 pie Rīgas Svētās Jēkaba katedrāles sāksies tradicionālā ekumeniskā Krustaceļa lūgšana. Šogad šī iniciatīva svin jubileju, jo pirms desmit gadiem – 2006. gada Lielajā piektdienā – Vecrīgas ielās tika rīkots pirmais ekumeniskais Krustaceļš, kura idejas autori bija Rīgas Svētā Jēkaba draudzes pārstāvji. Jau toreiz atsevišķās Latvijas pilsētās ekumeniska Krustaceļa lūgšana bija kļuvusi par tradīciju, savukārt Rīgā labvēlīga augsne šīs tradīcijas iedibināšanai radās 2006. gadā.

Kā pastāstīja idejas autori, pirmais ekumeniskais Krustaceļš bija ļoti vienkāršs. Katru no Kustaceļa 14 apstāšanās vietu meditācijām sagatavoja kāda no draudzēm. Turklāt pirmajā gadā lielākoties tās bija katoļu draudzes, kurām laika gaitā pievienojās arī citu konfesiju draudzes.

Pēdējos gados ekumenisko Krustaceļu Rīgā organizē Vidzemes Katoļu jauniešu centrs. Lūgšanas organizēšanā parasti iesaistās ne tikai draudzes, bet arī mūziķi, profesionāli aktieri, režisori un horeogrāfi. Kā pastāstīja centra vadītāja Gunta Ziemele, šo gadu laikā Krustaceļa organizēšana viņu ir bagātinājusi ne tikai garīgi, bet arī mākslinieciski, palīdzējusi attīstīt radošumu un radīt idejas, tām piešķirot loģisku māksliniecisko formu no režijas viedokļa. “Ikreiz, organizējot Krustaceļu, strādājot komandā ar profesionāļiem, gūstu jaunu pieredzi, nostiprinot mūsu komandas prasmes un attīstot talantus. Krustaceļš ir kopīga krusta pieņemšana un uzņemšanās to nest. Īpašs paldies visiem, kuri jebkad ir iesaistījušies un visos iespējamos veidos palīdzējuši šīs lūgšanas īstenošanā – brīvprātīgajiem, tehniķiem, garīdzniekiem, klosteru cilvēkiem, lajiem, aktieriem, režisoriem, horeogrāfiem -, kā arī visiem, kuri piedalījušies!” teic G. Ziemele.

Viņa arī pastāstīja, ka šogad pati ir ekumenisma maģistratūras studijās Šveicē, Ženēvā, tāpēc Krustaceļa organizācijā piedalās attālināti. Ekumeniskā Krustaceļa scenārijs šogad ir vienkāršāks gan šī iemesla dēļ, gan arī tādēļ, ka pieņemts lēmums tajā balstīties uz vārdu.

Krustaceļš Lielajā piektdienā sāksies pie Svētā Jēkaba katedrāles ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzrunu, bet noslēgsies pie Rīgas Doma ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga uzrunu. Kopumā ceļā būs septiņas apstāšanās vietas, katrā no tām tiks lasīts fragments no Svētajiem Rakstiem, būs piedošanas lūgšana un garīdznieku uzrunas. Krustaceļā, svinot Jubilejas gadu, tiks pārdomāta Dieva žēlsirdība, kas atklājas līdzībā par pazudušo dēlu. “Ticu, ka ikviens, kas piedalīsies Krustaceļā, piedzīvos iekšēju sirds un domu atgriešanos Tēva mājās,” lūgšanas tēmu komentē G. Ziemele.

Ekumeniskā Krustaceļa organizētāji aicina pievienoties brīvprātīgos, kas palīdzētu nodrošināt kārtību un citos praktiskos pienākumos. Pietiekšanās ir iespējama, zvanot Annai pa tālruni 20314180 vai arī rakstot uz e-pastu: krustacels@gmail.com.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti