Jau ceļā uz Māras Zemes Karalienes svētkiem Skaistkalnē

Šodien, 28. aprīlī, pēc Svētās Mises pl. 7.30 no Jelgavas katedrāles ceļā uz Māras Zemes Karalienes svētkiem Skaistkalnē devās neliela svētceļnieku grupa priestera Jurija Gorbačevska vadībā. Rīt ceļā uz Skaistkalni dosies svētceļnieku grupa no Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles.

Jelgavas katedrāles svētceļojumam ir gandarīšanas raksturs un tā tēma ir „Esiet žēlsirdīgi kā Tēvs”. Grupa uz Skaistkalni dosies, piestājot Staļģenē, Bauskā un Ozolainē. Savukārt Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles svētceļnieki, kurus ceļā vadīs priesteris Renārs Birkovs, uz Skaistkalni dosies no Jaunjelgavas, caur Valli un Kurmeni.

Māras Zemes Karalienes svētki Skaistkalnē sāksies svētdien, 1. maijā, pl. 10.15 ar Vissvētākā Sakramenta uzstādīšanu un adorāciju, lūgšanu „Svētais Dievs”, Stundu dziesmām Dievmātes godam un Rožukroni. Paralēli būs iespējams pieiet pie grēksūdzes. Pl. 11.15 ticīgie no dažādām Latvijas vietām, sapulcējušies baznīcā, lūgsies Skaistkalnes Dievmātes – Latvijas Ģimeņu aizbildnes nemitīgo novennu. Pl. 11.30 notiks svinīga svētceļnieku grupu sagaidīšana un pl. 11.50 ieiešana baznīcā. Svētku Svēto Misi pl. 12 svinēs Jelgavas bīskaps Edvards Pavlovskis. Pēc tam būs arī Euharistiskā procesija un lūgšana pie Skaistkalnes Dievmātes altāra.

Skaistkalnes baznīca ir nozīmīgs katoļticības centrs Latvijā un otra zināmākā Dievmātes svētceļojuma apmeklējuma vieta pēc Aglonas. Skaistkalnes svētnīcā sānu altārī atrodas Dievmātes Brīnumdarītājas – Latvijas Ģimeņu aizbildnes svētbilde, pie kuras ģimenes ir izlūgušas bagātīgas žēlastības. Baznīca atrodas 80 km no Rīgas, netālu no Lietuvas robežas.

LRKB IC, foto: Sergejs Karčevskis un Liene Žeimunde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti