Now Reading
“Mīlestības grauds” – sporta diena bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

“Mīlestības grauds” – sporta diena bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Sestdien, 23. aprīlī, Latvijas Sporta akadēmijas zālē pulcējās projekta “Mīlestības graudi” dalībnieki un ģimenes, kurās aug bērni ar autiskā spektra traucējumiem, lai kopā pavadītu dienu sporta aktivitātēs.

Kā pastāstīja projekta pārstāve Diāna Mekša, viena no brīvprātīgajām ir Sporta akadēmijas studente, kas kopā ar domubiedriem ir izveidojusi biedrību “Uzvara, kas iedvesmo”, kuras mērķis ir izmantot sportu evaņģelizācijas nolūkā. Šī studente piedāvāja rīkot pasākumu akadēmijas zālē un aicināja pievienoties vēl dažus šīs augstskolas studentus. Kā brīvprātīgie pasākumā piedalījās arī Jauniešu pastorālās mājas jaunieši un viņu draugi, kā arī dienas centra “Arken” vadītāja Ilona Kviesīte un jaunieši.

Uz pasākumu bija ieradušās desmit ģimenes ar bērniem, kuriem brīvprātīgie bija sagatavojuši orientēšanās spēli ar desmit apstāšanās vietām. Jau pirms pasākuma brīvprātīgie tikās, lai kopā izdomātu aktivitātes, kā arī lai uzzinātu vairāk par autiskā spektra traucējumiem. Tas palīdzēja sagatavoties psiholoģiski un būt gataviem dažādām negaidītām situācijām.

Šādi bērni reti spēj darboties komandā un viņiem ir grūtības socializēties, kā arī uztrauc jauna vide un cilvēku pūlis. Tāpēc, veidojot uzdevumus, brīvprātīgie bija satraukušies, vai bērni vēlēsies un spēs paveikt uzdevumus un vai jaunieši paši spēs paskaidrot un saprast viņus. Šī iemesla dēļ nolēma, ka katru uzdevumu bērni pildīs atsevišķi nevis komandā. Dažiem bērniem tik tiešām iesākumā bija uztraukums, kamēr aprada ar lielo sporta zāli, pēc sporta dienas pastāstīja brīvprātīgie.

Pasākums sākās ar kopīgu dziesmu, bet pēc tam katrs bērns saņēma karti un varēja sākt spēli. Par katru izpildīto uzdevumu bērns saņēma uzlīmi un nelielu balvu. Tāpat bija sagatavotas divas papildu telpas, kurās varēja atpūsties un nomierināties, ja radās tāda nepieciešamība. Savukārt pēc spēles daži vecāki un bērni vēl palika, lai kopā uzspēlētu kādu spēli, aprunātos un vienkārši pabūtu kopā.

Pēc pavadītās dienas pozitīvās emocijās dalījās gan brīvprātīgie, gan bērnu vecāki. Vecāki lūdza, lai līdzīgas aktivitātes tiktu rīkotas biežāk, jo šāda diena viņiem bija iespēja kopā ar bērnu atpūsties, sajust, ka citi viņus nenosoda, bet pieņem. Vecāki arī sacīja, ka priecājās savus bērnus redzēt apmierinātus, ka pasākums palīdzēja saskatīt bērnos talantus, kurus līdz šim viņi nebija pamanījuši, kā arī tā bija iespēja piedzīvot, ka “kāds par mums domā”.

Vairāki brīvprātīgie pauda izbrīnu par bērnu atmiņas spēju. Kāda meitene stāstīja, ka viņa bērniem skaidrojusi un rādījusi uzdevumu, kuru bērni pēc tam spēja paveikt tieši tādā pašā secībā. Savukārt Sporta akadēmijas studenti atzina, ka studiju laikā viņi teorētiski mācās par darbu ar bērniem, kuriem ir īpašas vajadzības, bet sestdien bija iespēja šo teoriju piedzīvot un īstenot praksē.

Pēc sporta dienas radās doma līdzīgu pasākumu brīvā dabā rīkot rudenī, piedāvājot iespēju aktivitātēs piedalīties vēl lielākam skaitam ģimeņu. Savukārt nākamais “Mīlestības graudu” pasākums notiks 21. maijā. Tā būs pastaiga gar jūru ar patvēruma meklētāju bērniem. Pastaigas laikā bērni apgūs latviešu rotaļas, dziedās latviešu tautasdziesmas, kā arī nobaudīs latviešu tradicionālos ēdienus. Tie, kas vēlas kļūt par brīvprātīgajiem un palīdzēt pastaigas organizēšanā, aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu: dm@nepaliecviens.lv vai zvanot pa tālruni: 26394426.

Projektu “Mīlestības graudi” īsteno Jauniešu pastorālā māja sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija”. Projektu finansiāli atbalsta organizācija “Bonifatiuswerk”. 

LRKB IC; FOTO: Mareks Brenčs

Scroll To Top