Now Reading
Brukna – vieta, kas “saslimdina”

Brukna – vieta, kas “saslimdina”

Šo svētdien, 3. jūlijā, Bruknas muižā jau piekto reizi norisināsies labdarības koncerts – festivāls “Uzcel savu baznīcu!”. Festivāls sāksies jau pl. 12 ar Svēto Misi Svēto apustuļu baznīcā. No pl. 15 būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, bet pl. 17 sekos koncerts, kurā piedalīsies Latvijā iemīļoti un populāri mūziķi.

Bruknas muižā mitinās Kalna svētību kopiena. Tās vadītājs priesteris Andrejs Mediņš pastāstīja, ka kopienā patlaban ir 15 cilvēki, bet īpaši vasaras laikā Bruknas muižā notiek dažādas nometnes, rekolekcijas, atbrauc arī individuāli apmeklētāji, kas vēlas kādu laiku palīdzēt muižā padzīvot, tāpēc cilvēku ir daudz vairāk.

Šī iemesla dēļ pirms aptuveni pieciem gadiem kopiena pieņēma lēmumu celt jaunu baznīcu, kurā būtu vieta 100 līdz 150 dievlūdzējiem, jo kapelā, kas bija izveidota muižas virtuvē, atbraucējiem dažkārt vietas nepietika. Kad notika pirmās sarunas ar arhitektiem, neviens no piedāvātajiem projektiem kopienai nelikās atbilstošs. Tad viens no kopienas locekļiem Google.com meklētājā ierakstīja, ka meklē vecāko koptu arhitektūras baznīcu, un meklētājs norādīja Karsas Svēto apustuļu katedrāli Armēnijā. “Kad ieraudzīju to izdrukātajā fotogrāfijā, uzreiz tajā iemīlējos un nolēmu, ka tādu varam celt Bruknā,” pastāstīja A. Mediņš.

Lai izpētītu dievnamu, priesteris kopā ar kopienas puišiem devās dievnamu apskatīt. Dievnams tagad atrodas Turcijas teritorijā un ir musulmaņu paspārnē. Tajā bija izveidota mošeja. “Baznīcu nomērījām un nofotografējām, pēc tam iedevām arhitektiem un teicām, ka tieši tādu gribam,” atminas priesteris.

Darbi rit pakāpeniski, jo viss notiek par ziedotāju naudu un ar kopienas locekļu prasmēm un spēkiem. “Izdevies centrālo jomu jau apsegt ar jumta segumu, līdz rudenim ceram uzlikt arī desmit mazos jumtus. Jau piecus gadus mūs atbalsta un dzīvo mums līdzi mūsu draugi mūziķi un aktieri. Viņi paši veido labdarības festivālu, aicina draugus un “saslimdina” ar šo vietu. Tā par koncertos un privātos ziedojumos dabūto naudu pērkam materiālus, lai paši tālāk varētu būvēt dievnamu. Man šķiet, ka mums izdodas labi, jo tas, ko Dievs dara, izdodas labi,” secina A. Mediņš.

Jautāts par to, kāpēc mūziķi un mākslinieki labprāt dodas uz Bruknu, A. Mediņš atbild, ka, viņaprāt, Bruknā viņi redz to dzīvību, radošumu, iedvesmu, spēku, attiecības, ko ne vienmēr rod draudzēs. “Dažreiz cilvēki, kas reiz bijuši vīlušies vai ievainoti, arī atgriežas Baznīcā. Un viņi ierauga, ka Baznīca ir dzīva. […] Tas uzrunā māksliniekus un mūziķus. Ir arī tādi, kas bieži brauc. Piemēram, Renārs Kaupers brauc ar draugiem un mūrē akmeņus. Tā ir dzīvās Baznīcas klātbūtne, tas, par ko Pāvils saka: “Jūs esat dzīvie akmeņi,” nevis šīs sienas. Man prieks, ka mums ir šī vieta, kur varam neslēpt Dieva darbu.”

Baznīcā jau no pērnā gada notiek dievkalpojumi, tomēr darba beigas priesteris A. Mediņš vēl neredz: “Un es to neattiecinu tikai uz celtniecību, bet arī uz garīgo darbu, kas turpinās. Ja runājam par baznīcu, tad plānota vēl ir krusteja, lai varētu uzņemt arvien vairāk cilvēku rekolekcijās un citos pasākumos. Skatāmies, kā paplašināt kopienas ideju, ēkas, lai varam cilvēkus uzņemt un palīdzēt.” Kopiena tagad ir atvērta arī audžuģimenēm: “Notiks audžuģimeņu festivāli, lai atbalstītu cilvēkus, kas atver sirdi un māju šiem cilvēciņiem. Brukna vairs nav tikai rehabilitācija atkarīgiem cilvēkiem. Šodien tā ir kļuvusi par oāzi visiem.”

Šomēnes priesteris A. Mediņš atskatījās uz 20 priesterības gadiem, kuros, kā viņš uzskata, lielākā dāvana ir bijusi ticība, cerība un cilvēki: “Ja pasaule man mēģinātu atņemt visu, tā man nevarētu atņemt vienu – mīlestību uz cilvēkiem. Un es esmu pārliecināts, ka Dievs man ļaus dzīvot tik ilgi, kamēr vēl būs cilvēki, kuri cietīs no bezcerības, pamestības vai nevajadzības sajūtas. Tik ilgi esmu gatavs dzīvot un palīdzēt.”

Biļetes uz labdarības koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

LRKB IC

Scroll To Top