fbpx
Now Reading
Nautrēnu baznīcā skan atjaunotās ērģeles

Nautrēnu baznīcā skan atjaunotās ērģeles

Jūnija sākumā Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas baznīcā notika ērģeļu koncerts, kura laikā klātesošie varēja novērtēt restaurēto ērģeļu skanējumu. Koncertā muzicēja viena no “Latgales ērģeļu dienu” iniciatorēm ērģelniece Guna Kise, kā arī mūziķis Haralds Sīmanis.

Ērģeļu restaurācija ilga trīs gadus, restaurācijas projektu vadīja vietējās biedrības “Sovim ļaudim” vadītāja Andra Zubko-Melne. Projektu finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes novada pašvaldība, kā arī individuāli ziedotāji. Līdzekļi instrumenta atjaunošanai tika vākti arī “Latgales ērģeļu dienu” ietvaros. Restaurācijas darbu pirmo kārtu veica SIA “Ilsuma ērģeļu restaurācija”, bet otro un trešo kārtu realizēja SIA “Ērģeļu darbnīca”.

Nautrēnu baznīcas ērģeles veidoja slavenais ērģeļu miestars Herberts Kolbe. Tās ir viens no labāk skanošajiem un lielākajiem meistara viedotajiem instrumentiem, kas turklāt bija viņa pēdējais darbs. Tās tika iesvētītas 1939. gada 10. septembrī. 21 reģistra instrumentā ir iebūvētas 1542 stabules. Pie tām savulaik mācījusies arī pasaulslavenā ērģelniece Iveta Apkalna.

Ja pirms trim gadiem “Latgales ērģeļu dienu” koncertos ziedojumi tika vākti tieši Nautrēnu baznīcas instrumenta atjaunošanai, tad šī gada jūnija koncertā klausītāji ar savu ziedojumu atbalstīja jaunu nākotnes ieceri – baznīcas ērģeļu balkona remontdarbus.

LRKB IC

Scroll To Top