Ar tikšanos Salaspilī dziedātāji sāks gatavoties Liepājas liturģiskās mūzikas darbnīcām

Šovasar no Jāņiem līdz Pēteriem Liepājas Svētā Dominika klosterī notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras vadīs poļu komponists un diriģents Pāvels Bembeneks (Paweł Bębenek). Viņš darbnīcas Liepājā vadīja arī pērn, kad uz tām bija ieradušies gandrīz piecdesmit dziedātāji no visas Latvijas un arī Viļņas, kas mācījās viņa dziesmas. Kā informē Svētā Dominika draudzes sholas vadītāja un darbnīcu vadītāja Kristīne Locika, gatavojoties pasākumam, plānotas vairākas tikšanās potenciālajiem darbnīcu dalībniekiem, un pirmā no tām šo sestdien, 19. janvārī, pl. 11 norisināsies Salaspils katoļu baznīcas kora telpās, Rīgas ielā 26.

Doma rīkot tikšanās potenciālajiem mūzikas darbnīcu dalībniekiem radās, jo šovasar plānots ne tikai atkārtot iepriekš apgūtās P. Bembeneka dziesmas latviešu valodā, bet arī iemācīties jaunas, turklāt tās ierakstot mūzikas albumā. Šovasar darbnīcas notiks gandrīz nedēļas garumā. Tās sāksies pirmdien, 24. jūnijā, Svētā Jāņa Kristītāja svētkos ar Svēto Misi pl. 18.30. Piektdien, 28. jūnijā, visa diena tiks veltīta ierakstam, kas notiks KC „Wiktorija”, bet sestdien, 29. jūnijā, Svētā Pētera un Pāvila svētkos nedēļas darba kulminācija būs pl. 18, kad darbnīcu dalībnieki dziedās Svētajā Misē un sniegs koncertu Svētā Jāzepa katedrālē. Pēc koncerta dalībniekiem būs svētku vakariņas kopā ar Liepājas diecēzes bīskapu Viktoru Stulpinu. “Savukārt svētdienā tie dalībnieki, kurus kalpošana nebūs aizsaukusi atpakaļ uz savām draudzēm, varēs kopīgi nosvinēt svētdienas Svēto Misi Svētā Dominika baznīcā un doties arī nelielā kopīgā izbraukumā,” par pasākuma programmu stāsta K. Locika. Viņa arī norāda, ka viena no P. Bembeneka līdz šim visbiežāk Latvijā dziedātajām dziesmām ir „Jēzu, uzticos Tev!”, tādēļ tā ir izvēlēta par šī gada mūzikas darbnīcu vadmotīvu.

Pieteikties darbnīcām varēs no 1. marta, kad tiks publicēta pieteikuma anketa. “Aicināti piedalīties visi interesenti, kam sagādā prieku dziedāt korī vai spēlēt ansamblī skaistu mūziku Dieva godam. Darbnīcu laikā varēsim uzklausīt arī tēva Oskara lekcijas par liturģiju un mācīties gregoriskos dziedājumus. Kokles spēles pasniedzēja Dace Nasteviča no Alsungas atsevišķās nodarbībās iepazīstinās interesentus ar tautas instrumentu pielietojumu. Sagaidāmi arī kopīgi radošie vakari, iespēja baudīt Liepājas pludmali, kopīgas maltītes un, protams, lūgšanas un Svētā Mise ik dienas,” uz Liepāju aicina K. Locika. Uz darbnīcām varēs ņemt līdzi arī bērnus, jo vecāku nodarbību laikā viņiem būs arī sagatavotas aktivitātes.

Motivējot gatavoties un piedalīties darbnīcās, K. Locika aicina: “Ja zināt, ka jūsu draudzē vai apkaimē būtu kaut neliela cilvēku grupiņa, kuri vēlētos vasarā piedalīties darbnīcās, es labprāt aizbraukšu pie jums pamācīt dziesmām balsis.” Vienoties par tikšanās datumu var, zvanot K. Locikai uz tālruni: 26705843.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti