Now Reading
Seminārs “Depresija: slimība vai Dieva pārbaudījums”

Seminārs “Depresija: slimība vai Dieva pārbaudījums”

Gandrīz katram cilvēkam savas dzīves gaitā nākas pārdzīvot kādu periodu, kurš izraisa ilgstoši nepārejošo skumju un bezcerības sajūtu, iekšējo tukšumu un izmisumu. Trauksme, pastāvīgs nogurums, nespēks un citi simptomi varētu signalizēt par depresiju, vienu no mūsdienu izplatītākajām slimībām, kas ievelk cilvēku bezpalīdzības stāvoklī, savdabīgā sastingumā un vienaldzībā, un vairs neļauj viņam gūt prieku no dzīves. Bet vai problēmas cēlonis vienmēr ir meklējams tikai fiziskajā līmenī?
 
Rīgas Augstākais reliģiju zinātņu institūts aicina visus interesentus uz semināru “Garīgās veselības robežjautājumi. Depresija – slimība vai Dieva pārbaudījums?” Semināra ietvaros dalībniekiem būs unikālā iespēja gūt izpratni ne tikai par depresiju un tās simptomiem, bet arī par diagnostikas kritērijiem, kas ļauj atšķirt depresiju no garīga pārbaudījuma un garīgās  “tumšās nakts” pieredzes. Vienlaikus seminārs sniegs paplašinātu informāciju par palīdzības un atbalsta iespējām gan sev, gan citiem cilvēkiem depresijas gadījumā.
 
Lai sniegtu visaptverošāko pārskatu par semināra tēmu, tajā uzstāsies:

  • Dr. Elmārs Tērauds, psihiatrs, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents;
  • Krists Kalniņš, LELB mācītājs, Rīgas Vecā sv. Ģertrūdes draudze;
  • Māsa Sofija (Irēna Ošmjanska), Dr. theol., RARZI docente, garīgā līdzgaitniece;
  • Ilona Krone, Dr. psych., psihoterapeite, depresijas pacientu grupu vadītāja.

 
Semināra ievaddaļā katrs no lektoriem uzstāsies ar uzrunu, kurā īsi iepazīstinās ar sevi, savu profesionālo darbību un svarīgākajām atziņām saistībā ar depresiju un palīdzības iespējām. Pēc tam norisināsies neformālā paneļdiskusija, kuras mērķis ir veicināt starpdisciplināru skatījumu uz cilvēku kā vienotu veselumu – veselības un arī slimības kontekstā. Diskusiju vadīs psiholoģe Inese Lietaviete. Noslēgumā klausītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus.
 
Par dalību seminārā ir iespēja saņemt tālākizglītības apliecību 4 ak. st. apjomā. 
 
Seminārs notiks 2019. gada 21.martā (18:00-21:00), Katoļu ielā 16 (Vecajā kapelā).
 
Dalības maksa ir 10.00 EUR (ar pārskaitījumu uz RARZI bankas kontu līdz 14. martam) vai 15.00 EUR (pasākuma dienā skaidrā naudā).
 
Nodibinājums “Laterāna Pontifikālās universitātes filiāle Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts”
LPU FILIĀLE RARZI – interneta bankas saīsinājums
Reģistrācijas nr. 40003501407
Juridiskā adrese: Katoļu iela 16, Rīga LV-1003
SWEDBANK
IBAN: LV25HABA0001408056042
S.W.I.F.T.: HABA LV 22
 
Elektroniska reģistrēšanās semināram
 

Scroll To Top