Rīgā notiks Aleksandra Havarda lekcija un viņa grāmatas latviešu valodā atvēršana

Apgādā “KALA Raksti” nākusi klajā tikumīgā līderisma sistēmas izveidotāja un Havarda tikumīgā līderisma institūta dibinātāja Aleksandra Havarda grāmata “No temperamenta uz raksturu. Kā kļūt par rakstura līderi”. Grāmata tiks prezentēta nākamnedēļ, kad Latvijā ar lekcijām viesosies pats grāmatas autors.

Grāmatas priekšvārdā Tikumīgā līderisma institūta prezidents Kamerons Tompsons raksta: “Lai kļūtu par tikumīgu līderi, nepieciešama izpratne par temperamentu un raksturu, kuri kopā veido cilvēka personību. Temperaments ir mūsu iedzimtā nosliece reaģēt noteiktā veidā. Raksturu veido tikumi – tie ir morāli ieradumi, kuri tiek iegūti praksē. Mēs nepiedzimstam ar konkrētu raksturu – raksturu mēs veidojam.”

Izdevēji norāda, ka grāmatas tekstu papildina daudzi attēli, tabulas un citi vizuālie materiāli, un izdevuma lappusēs izklāstīts, kas jāzina un jādara, lai kļūtu par rakstura līderi. Tā ir praktiska rokasgrāmata, kas māca sevi iepazīt, pilnveidot un īstenot. Tomēr, lai tā patiesi kļūtu par palīgu, vispirms būtu nepieciešams paveikt “mājas darbu” – noskaidrot savu temperamentu. Grāmatā būs iespējams rast atbildes, vai pēc temperamenta cilvēks ir holeriķis kā svētais Pāvils, melanholiķis kā Mozus, vai arī flegmatiķis kā “Eiropas tēvs” Robērs Šūmanis un Ābrahams.

Grāmatas apakšvirsrakstā izvēlēti vārdi “Kā kļūt par rakstura līderi”, jo tās tapšanas laikā Tikumiskā līderisma pārstāvji Latvijā pieņēma lēmumu, ka Latvijā šo institūtu dēvēs par Rakstura
nevis tikumisko, jo runa ir par tikumu izkopšanu, bet ar mērķi nostiprināt savu raksturu, panākt tā labāko iespējamo rezultātu.

Grāmatas prezentācija notiks 12. un 13. martā, kad ar lekcijām angļu un krievu valodā Rīgā uzstāsies A. Havards. 12. martā lekcija angļu valodā pl. 19 notiks Latvijas Universitātes Dabas mājas Sinistrum zālē, Jelgavas ielā 1. Savukārt 13. martā pl.19 lekcija notiks krievu valodā Mazajā Ģildē.

Lekciju mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar tikumisko līderību – pirmo sistemātisko un visaptverošo pieeju līderībai, kura balstās aretoloģijā, t.i., zinātnē par rakstura morālajiem ieradumiem jeb tikumiem. Lekcijās tiks parādīts, kur slēpjas katra cilvēka unikalitāte un ko sevī ietver aicinājums uz personīgo pilnību. Tiks rastas atbildes uz jautājumiem, ko nozīmē būt izcilam vadītājam, kas veido uzņēmumu kultūru un no kādiem izciliem piemēriem vēsturē, biznesā un kultūrā mēs varam mācīties un iedvesmoties. Papildus būs arī iespēja dzirdēt A. Havarda pieredzes stāstu, uzzināt par Tikumiskā jeb Rakstura līderības institūta darbību pasaulē un Latvijā, uzdot jautājumus, kā arī iegādāties autora grāmatas latviešu un krievu valodā.

Pasākuma lūgums pieteikties līdz 11. martam: https://ej.uz/54gy vai pa e-pastu: tlinstituts@gmail.com. Ieeja pasākumā būs par ziedojumiem.

Aleksandrs Havards ir tikumīgā līderisma sistēmas izveidotājs un Havarda tikumīgā līderisma institūta (www.hvli.org) dibinātājs. Dzimis Parīzē, studējis Renē Dekarta universitātē, kura ir viena no galvenajām Francijas juridiskajām augstskolām, strādājis par advokātu vairākās Eiropas valstīs. Kopš 2007. gada dzīvo un strādā Maskavā, kur vada tikumīgā līderisma seminārus uzņēmumu, iestāžu u. c. vadītājiem un augstskolu studentiem.

Viņa grāmatas “Līderis un tikums” un “Radīts diženumam” tulkotas divdesmit valodās. Apgādā “KALA Raksti” tās nākušas klajā arī latviešu valodā attiecīgi 2013. un 2018. gadā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti