Bārbeles zēnu pamatskolā var pieteikt audzēkņus jaunajam mācību gadam

Šī gada 31. maijā pirmais mācību gads noslēdzās Bārbeles zēnu pamatskolā “Saknes un spārni”. Pirmo mācību gadu skolas piedāvātajās četrās klasēs sāka astoņi, beidza 11 skolēni, bet jaunajā mācību gadā būs arī piektā klase. Visās piecās klasēs jau tagad ir iespējams pieteikt skolēnus.

Kā informēja skolas pārstāve Madara Buša, vecākiem vēlams pašiem ierasties skolā, lai to apskatītu, pārrunātu neskaidros jautājumus, kā arī iepazītos ar kārtību, kas paredz, piemēram, tēva vai kāda cita ģimenes vīrieša iespējas vienu dienu nedēļā pavadīt skolā. Lai skolēnus pieteiktu pirmajā klasē, ir jāuzraksta iesniegums par bērna uzņemšanu skolā, jāiesniedz bērna medicīniskā karte un jāuzrāda bērna personu apliecinošs dokuments. Pārējās klasēs līdzās iesniegumam un personu apliecinošam dokumentam, jāiesniedz arī skolēna uzvedības apraksts no iepriekšējās izglītības iestādes.

Bērnus no divu gadu vecuma var pieteikt skolas bērnudārzā. Aizvadītajā gadā grupā bija 11 bērni, no kuriem divi septembrī sāks mācības pirmajā klasē. Grupā pagaidām ir divas audzinātājas, kuras apgūst Montesori pedagoģiju 2 līdz 6 gadus vecu bērnu apmācībai. Arī pirmskolas izglītības iestādē ir bērni, kurus vecāki ved no attālākām vietām – Jaunmārupes, Bauskas novada, Iecavas novada, Jelgavas, Vecumniekiem.

Skola durvis vēra 2018. gada septembrī. Tās mērķis ir nodrošināt labvēlīgu vidi audzēkņu izaugsmei, radošai izpausmei, sadarbības un mācīšanās iemaņu attīstībai, veicināt katra skolēna pašiniciatīvu un atbildību par savu mācīšanos un rīcību. Tā meklē, kā arī ikdienas pedagoģiskajā procesā iestrādā jaunus ceļus izglītībā un aktualizē vīriešu un tēvu lomu zēnu attīstīšanā. Tāpat skola izglīto sabiedrību, vecākus un skolotājus puišu audzināšanā mūsdienās, iesaistot skolēnu tēvus un vienlaikus sniedzot izglītojamajiem konkurētspējīgu izglītību.

Skolā ir iespēja apgūt mācību procesu ar Montesori pedagoģiskajiem principiem, metodēm, materiāliem un dzīvesveidu. Skolēnu skaits klasē ir relatīvi neliels, kā rezultātā ir iespējama elastīga darba organizācija – papildnodarbības klasei vai grupām, individuāla darba nodrošināšana un mācību pielāgošana skolēnu vajadzībām. Tiek piedāvāts plašs ārpusstundu nodarbību klāsts – avio simulācijas un lidmodeļu konstruēšanas fakultatīvs, ko vada pilots un lidmašīnu būvētājs Aivars Grahoļskis, kā arī ornitoloģija Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvja, žurnāla “Putni dabā” redaktora un šīs skolas dabaszinības skolotāja Agņa Buša pakļautībā. Tāpat norisinās arī māla un keramikas fakultatīvs, ritmika un dejas, baseina apmeklējums, individuāla mūzikas instrumentu spēles apguve, radošās darbnīcas, kā arī matemātikas padziļināta apguve fakultatīvajās nodarbībās. Jaunajā mācību gadā būs arī jaunsargu un futbola pulciņš, kā arī auto un militārās mācības pulciņš.

Pamatskola, kas atrodas Bārbeles pagastā, Vecumnieku novadā, nodrošina jauniešiem iespēju dzīvot aktīvā un ģimeniskā vidē. Lielākā daļa zēnu, kas mācās skolā, nāk no attālākām vietām, pat Preiļiem, Baložiem, Rīgas un citām vietām, tāpēc izmantoja iespēju pavadīt visu mācību nedēļu skolā. Skolas maksa mēnesī ir 50 eiro, kurā ir iekļauta dzīvošana un ēdināšana. Bērnudārza maksa ir 100 eiro mēnesī, savukārt otrā bērna uzņemšanas maksa samazinās uz pusi.

Ideju par skolas tapšanu ir aizsācis priesteris Andrejs Mediņš. Patlaban notiek darbs, lai izveidotu Kaucmindes meiteņu skolu, kas atradīsies Skaistkalnes klostera ēkā.

Lai uzzinātu vairāk par iespējām mācīties Bārbeles zēnu pamatskolā un pirmskolas izglītības iestādē, jāsazinās ar skolas direktori Ilonu Blūmu pa tālruni 29264639. Papildu informāciju var saņemt, rakstot uz e-pastu skola@barbele.lv, kā arī ieskatoties skolas Facebook lapā.

LRKB IC; Foto: Bārbeles zēnu pamatskola

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Sakramenti

Baznīcā no pašiem tās sākumiem pastāv konkrētas zīmes, ar kuru palīdzību var saņemt ar attiecīgas žēlastības. Kristība ir Jēzus pavēle:

Lasīt vairāk »