Rakstniecei un dzejniecei Janīnai Babrei – 100

Janīna Babre dzimusi 1919. gada 5. jūlijā Daugavpilī, kur viņa apmeklēja arī pamatskolu un vidusskolu. Vēlāk viņa studē Rīgā, Latvijas Universitātē filozofiju, ko turpināja arī Minhenē.
Iebraukusi ASV, viņa beigusi koledžu un ieguvusi skolotājas tiesības, lai varētu strādāt skolā. Pirmā vieta ir katoļu skolā, bet vēlāk „Arlington Heights”, Ilinojas valsts skolā.
Pirmā laulība ir svētīta ar vienu dēlu, un vīrs miris karā kā lidotājs. 1951. gadā noslēdz laulību ar Pēteri Babri. Šī laulība ir ļoti saskanīga un viens otru atbalsta kā materiāli, tā arī morāliski un garīgi. Nostrādājusi skolās divdesmit gadus, un tad samērā agri aizgāja pensijā. Janīna Babre nomira Floridā 1983. gada 19. jūlijā
Viņas vēlēšanās bija strādāt literārā darbā, ko jau bija uzsākusi Latvijā, uzrakstot dažas dzejas. Un tā pēc aiziešanas pensijā viņa uzsāk ļoti ražīgu darbu literārā laukā. Viņa nododas ar visu savu sirdi un dvēseli, lai dotu no tā, kas viņai mājo sirdī, tas ir, ārkārtīgi lielo Dieva mīlestību. Savienotajās Valstīs viņa publicē vairākus darbus. Vispirms jāpiemin „Meditācijas”, „Meditācijas naktī”, „Svētums nav greznība” par svēto mocekli Kolbi, kas atdeva savu dzīvību, lai glābtu kādu citu, tad „Gaisma no Austrumiem.”
Plašāk raksts lasāms šeit.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti