Sākas svētceļojumu laiks

Lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā, jau šonedēļ uz svētvietu ceļu sāks pirmā svētceļnieku grupa. Kā ierasts, visagrāk dodas ceļā un vislielāko kilometru skaitu mēro svētceļnieki no Kurzemes.

Sestdien, 27. jūlijā, ar devīzi “Jūs nepiederat sev” (1 Kor 6, 19) ceļā uz Aglonu dosies svētceļnieku grupa no Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles. Pirms gandrīz 450 kilometrus garā ceļa svētību viņiem dos Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Visgarākā diena būs 31. jūlijs, kad ceļā no Ezeres līdz Aucei būs jānosoļo 36,5 km. Pārsvarā dienā noieto kilometru skaits svārstīsies no 20 līdz 30 km. Tuvojoties Aglonai, divas dienas ceļš būs īsāks, kad no Nīcgales līdz Kalupei būs jānoiet 14 km, bet no Kalupes līdz Višķiem – 16. km.

Savukārt nākamnedēļ uz Aglonu sāks doties arī citas svētceļnieku grupas. 1. augustā pl. 9 sāksies Rīgas Svētās Jēkaba katedrāles un Kristus Karaļa draudzes kopīgi rīkotais svētceļojums. 2. augustā ceļu uz Aglonu sāks Iecavas Svētā Antona draudzes svētceļnieki, savukārt 3. augustā – Rīgas Svētā Alberta draudze.

4. augustā no Krustpils Vissvētās Trīsvienības baznīcas uz Aglonu izies “Radio Marija Latvija” organizētā svētceļnieku grupa, tāpat augustā ceļu uz Aglonu mēros vēl vairāku Latvijas draudžu svētceļnieki. Lai iepazītos ar iespējām pievienoties kādai no svētceļnieku grupām, aicinām ieskatīties mājaslapas ŠEIT, kur ir apkopota informācija par šī gada svētceļojumiem uz Aglonu.

Vairākas grupas Aglonā plāno ienākt jau 13. augustā, bet Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā tiks svinēti 15. augustā.

LRKB IC; Foto: Radio Marija Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti