Jaunieši no Maltas dalīsies pieredzē konferencē “Kā komunicēt ar jaunieti šodien?”

27. un 28. septembrī Rīgā norisināsies starptautiska konference lajiem un garīdzniekiem “Kā komunicēt ar jaunieti šodien?”. Pasākumu organizēs Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs un Vidzemes Katoļu jauniešu centrs sadarbībā ar Jauniešu pastorālo māju, Radio Marija Latvija, jauniešu nometni “Oasis” un kultūras un mākslas centru “Nātre”.

Pasākumu gaidot, katolis.lv piedāvā iepazīt tās dalībniekus, kas uz konferenci mēros visgarāko ceļu. Viens no tiem būs starptautiskās katoļu jauniešu kustības “ŻAK” pārstāvis priesteris Rūbens Gauči (Reuben Gauci), kas konferencē piedalīsies ar vēl diviem kustības pārstāvjiem – Mariju un Brendonu.

R. Gauči paskaidroja, ka kustība “ŻAK”, kas ir saīsinājums nosaukumam “Żg?ażag? Azzjoni Kattolika” (aptuvenais tulkojums “Katoļu jaunieši darbībā”), sāka darboties 1989. gadā un ir “Maltas Katoļi darbībā” filiāle. Kustības galvenais mērķis ir piedāvāt katoliskajā ticībā balstītas izglītojošas programmas, lai veicinātu garīgo, sociālo un personīgo attīstību, lai persona sevi apzinātos attiecībās ar Dievu, citām personām un visu radību. Tas, savukārt, veicina jauno cilvēku atbildības sajūtu dažādos līmeņos. Viņi sāk apjaust, kādas ir apkārtējo cilvēku un vides vajadzības, tās pārdomā un uz tām reaģē ar konkrētu rīcību.

R. Gauči norāda, ka “ŻAK” uzmanības centrā ir jaunieši no 10 līdz pat 30 gadiem. Tā ir bezpeļņas organizācija, kuras pamatā ir brīvprātīgais darbs. Patlaban organizācijā ir aptuveni 600 locekļu, kas darbojas 15 dažādās draudzēs. 11 no šīm draudzēm jaunieši ir iesaistījušies savam vecumam atbilstošās jauniešu grupās. Grupu skaits un to dalībnieku vecums ir atkarīgs no vajadzībām un pieejamiem resursiem.

Katra “ŻAK” grupa regulāri – reizi nedēļā – tiekas. Grupas līdera vadībā laiks tiek pavadīts ne tikai lai socializētos, bet arī lai attīstītu prasmes, kas varētu būt noderīgas turpmākajā dzīvē. Tas tiek īstenots, izmantojot dažādas formālas un neformālas metodes, piemēram, diskusijas, spēles, lomu spēles, darbnīcas, refleksijas, lūgšanas. Tāpat sadarbībā ar Nacionālo jauniešu aģentūru pēdējo divu gadu laikā “ŻAK” koordinē četras jauniešu kafejnīcas, kurās 13 līdz 17 gadīgi pusaudži var tikties uz pāris stundām un piedalīties dažādās aktivitātēs.

R. Gauči skaidro: ““ŻAK” ir svarīgi, lai visi iesaistītie jaunieši kļūtu aktīvi grupas locekļi. Protams, kad viņi vēl ir ļoti jauni, tad lielākoties tikšanās un aktivitāšu programmu plāno jauniešu līderi. Jaunāko dalībnieku iesaiste ir minimāla. Tomēr ar laiku ikviens dalībnieks arvien vairāk tiek iesisatīts plānošanas un lēmumu pieņemšanas procesā. Līderis uzņemas atbildību par to, lai piedāvātais materiāls būtu atbilstošs reālajām jauniešu vajadzībām. Tāpēc “ŻAK” jauniešu līderiem nodrošina īpašus apmācības kursus sadarbībā ar Pastorālās formācijas institūtu.”

Līdzās iknedēļas tikšanām katra grupa organizē arī citas aktivitātes, kas var būt ļoti dažādas – saviesīgi pasākumi, kopīgs darbs, ziedojumu vākšanas akcijas, tiešraides, sadraudzība ar citām grupām, starptautiskas apmaiņas programmas, izglītojoši pasākumi. Turklāt jaunieši piedalās arī citās aktivitātēs, ko organizē “ŻAK” nacionālā un starptautiskā līmenī, Nacionālā jauniešu padome un Maltas diecēze.

Vairāk par šo organizāciju varēs uzzināt konferencē, kurā R. Gauči, Marija un Brendons dalīsies pieredzē par kalpošanu un darbu “ŻAK”. R. Gauči uzsver, ka ar savu pieredzi vēlas mudināt uzticēties jauniešiem, viņus pavadot šai ceļā, kā arī uzticēt viņiem iespēju izglītot arī citus jauniešus.

R. Gauči konferences otrajā dienā uzstāsies ar uzrunu “Jaunietis – līderis. Maltas pieredze”. Pēc tam būs iespēja ar “ŻAK” pārstāvjiem tikties vienā no darba grupām.

Lai pieteiktos konferencei, jāreģistrējas šeit. Dalības maksa konferencē ir 20 eiro.

LRKB IC; Foto: “ZAK”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti