Aicina uz nodarbībām par kristīgā garīguma vēsturi

Jezuīti Latvijā, Euharistiskā Jēzus māsas un Kristīgās dzīves kopiena ir sagatavojusi nodarbību ciklu “Kristīgā garīguma ceļš” un, sākot ar šī gada novembri, aicina apmeklēt cikla pirmo daļu. Pasākuma organizatori skaidro, ka pirmās daļas astoņas nodarbības sniegs ieskatu kristīgā garīguma vēsturē, garīguma veidošanās sociālajā un kultūras kontekstā, ievērojamāko autoru darbos un teoloģiskajās idejās. Garīguma veidošanās vēsture tiks aplūkota no garīgās teoloģijas un garīgās izaugsmes psiholoģijas skatupunkta.

Nodarbībās tiks aplūkotas šādas tēmas: kristīgais garīgums, tā modeļi, kultūras un sociālais konteksts; kristīgās kopienas sākotne, apustuļu laiks un garīgums; patristikas laikmeta garīgums; monasticisma garīgums, tuksneša tēvi un mātes; Austrumu Baznīcas kristīgais garīgums; pilsētu garīgums viduslaikos; feministiskais viduslaiku garīgums; viduslaiku misticisms. Nodarbības vadīs tēvs Jānis Meļņikovs SJ, māsa Emanuēla Linda Ceple SJE, māsa Marija Gude SJE, profesors Jānis Priede, Kristīgās dzīves kopienas pārstāve un vēstures zinātņu doktore Inese Runce, kā arī filosofijas zinātņu doktore Solveiga Krūmiņa-Koņkova.

Nodarbības notiks Rīgā, Kantora ielā 60, Pētera Fābera rezidencē mēneša otrajā sestdienā, sākot no novembra līdz nākamā gada jūnijam, no pl. 11 līdz 15. dienas gaitā vispirms notiks lekcija, kurai sekos diskusija, pusdienas, individuāls darbs ar tekstu un lūgšana, kā arī dalīšanās. Pēc individuālas vajadzības būs iespēja piedalīties garīgās pavadības sarunā.

Uz nodarbībām aicināts ikviens interesents, kurš vēlas iepazīt kristīgā garīguma vēsturi un ieskatīties kultūras un socioloģiskajos procesos, kas ietekmēja konkrētā laikmeta garīguma tendences. Plānots, ka ciklam “Kristīgā garīguma ceļš” būs arī otrā daļa, kas iepazīstinās ar laiku, kas sekoja reformācijai.

Pieteikšanās nodarbībām, rakstot uz e-pastu: kdk.latvija@inbox.lv. Vēlamais ziedojums dalībai nodarbībās ir 20 eiro, no kuriem tiks segtas pusdienas, kafijas pauze, lektoru ceļa izdevumi un izdales materiāli.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti