Now Reading
Ārkārtējais misionārais mēnesis – pirmā nedēļa Radio Marija Latvija ēterā aizvadīta

Ārkārtējais misionārais mēnesis – pirmā nedēļa Radio Marija Latvija ēterā aizvadīta

1. oktobrī Baznīcā sākās un visu mēnesi turpināsies Ārkārtējais misionārais mēnesis, kura tēma ir: “Kristīti un sūtīti: Kristus Baznīcas misija pasaulē.” Kopā ar visu Baznīcu arī katolis.lv un Radio Marija Latvija ikvienu aicina kopīgi izdzīvot šo mēnesi. Jau ziņojām, ka šajā mēnesī ik dienu vietne katolis.lv piedāvās izlasīt un noklausīties Pontifikālās misiju padomes Tautu evaņģelizācijas kongregācijas sagatavotos meditāciju tekstus. Savukārt Radio Marija izskan īpaši misijas tēmai veltīti raidījumi.

Radio Marija Latvija programmas direktora vietnieks Rihards Miķelsons piedāvā nelielu atskatu aizvadītajā nedēļā (1.10-6.10) izskanējušajos raidījumos. Katru dienu priestera katehēzē Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra pieskārās misijas tēmai. Piemēram, otrdien viņš runāja par Baznīcas misijas vēsturi, trešdien, kad tika atzīmēta sargeņģeļu diena, priestera katehēzē  tika skaidrota sargeņģeļu vārda nozīme – eņģeļi ir sūtņi, sūtīti pildīt misiju, tāpat kā mēs. Ceturtdien dzirdējām komentāru pāvesta Franciska ziņai jauniešiem par viņu misiju, bet piektdien P. Skudra skaidroja laju aicinājumu Baznīcā un pasaulē. Ja raidījumus vēl neesat dzirdējuši vai vēlaties noklausīties atkārtoti, to var darīt radio arhīvā: http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Priestera%20kateheze/2019-10. Priestera katehēze radio ēterā skan ik rītu pl.9.

R. Miķelsons norāda, ka katru dienu pl. 10 klausītājiem bija un arī turpmāk būs iespēja dzirdēt dienas Svēto Rakstu komentāru no izdevuma “Kristīti un sūtīti. Kristus Baznīcas misija pasaulē.” – https://hearthis.at/rml/set/misiju-menesis-2019/. Savukārt septembra beigās radio sāka skanēt raidījums “Misiju vēsture”. Aizvadītajā otrdienā šajā raidījumā priesteris Andris Priede runāja par Pāvila misijas ceļojumiem, kristietības izplatīšanos pirmajos gadsimtos, par to, kā kristietība izplatījās tālāk uz Ziemeļiem un citur. Tāpat viņš stāstīja par pirmajiem misionāriem laikā pēc Bībelē aprakstītajiem notikumiem. Raidījumu var noklausīties radio arhīvā – http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Misiju%20vesture. Raidījumi izskan otrdienās pl. 16.

Trešdienas rītā Radio Marija rīta cēlienā viesojās Jāzepa vīru grupas pārstāvji, daloties par to, kā vīri ir aicināti pildīt katram uzticēto misiju darbā, ģimenē, ikdienā. Ceturtdienas rīta cēlienā viešņa Elīza Spurdziņa, Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Tehniskās Universitātes apvienotās programmas radošo industriju pēdējā kursa studente, dalījās par tēmu: misionārs un kutūra- iespējas un izaicinājumi. Vēlreiz noklausīties rīta cēlienus var radio arhīvā: http://arhivs.rml.lv/?dir=RML_arhivs/Raidijumi/Rita%20celiens/2019/2019-10.

Īpaši misiju mēnesim veltīti raidījumi un pārdomas radio izskanēs vēl līdz oktobra beigām. Sekojiet līdzi radio programmai, bet jau izskanējušos raidījumus meklējiet Radio Marija Latvija arhīvā.

LRKB IC

Scroll To Top