Par Garīgā semināra rektoru kļuvis Marcins Vozņaks

2019./2020. akadēmisko gadu Rīgas Starpdiecēžu augstākais garīgais seminārs ir sācis ar jaunu rektoru. Iepriekšējo rektoru tēvu Imantu Medvecki MIC ir nomainījis Rīgas Svētā Franciska draudzes prāvests un līdzšinējais Garīgā semināra inspektors priesteris Marcins Vozņaks. Semināra garīgais tēvs arī turpmāk būs priesteris Arnis Maziļevskis, bet par inspektoru iecelts priesteris Andžejs Lapinskis.

M. Vozņaks ir dzimis Polijā, Ļubļinā, 1970. gada 20. janvārī. Par priesteri viņš tika iesvētīts Polijā 1996. gadā. Jau studiju laikā M. Vozņakam esot bijusi vēlme doties misijās, tomēr pēc studijām vispirms jaunais priesteris kalpojis savā diecēzē. 1999. gada jūlijā priesteris M. Vozņakas devās uz Latviju. Šai laikā viņš ir kalpojis vispirms Rīgā, tad Ventspilī, aptuveni gadu pavadīja Polijā, bet pēc tam turpināja kalpošanu Liepājā. Pēdējos gadus priesteris M. Vozņaks kalpojis Rīgas draudzēs.

Šogad notika arī Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta(RARZI) direktora pārvēlēšana. RARZI direktora amatā arī uz nākamajiem pieciem gadiem tika iecelta līdzšinējā direktore Žanete Narkēviča. Ž. Narkēviča ir dzimusi 1969. gada 11. septembrī. Studējusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātē un LU Filozofijas un Socioloģijas institūtā. 2009. gadā kļuvusi par filozofijas doktori, aizstāvot promocijas darbu „Iztēle un valodas jaunrade Pola Rikēra filosofijā”. Kopš 2006. gada Ž. Narkēviča ir RARZI docente un Latvijas Katoļu Baznīcas grāmatu izdevniecības „Vox Ecclesiae“ vadītāja.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti