Fatimas Dievmātes ceļojums Rīgas diecēzē

No 8. līdz 16. decembrim Rīgas arhidiecēzes draudzēs viesosies Fatimas Dievmātes statuja. Tā ir viena no sešām statujām, kuras misiju ceļojumiem svētīja pāvests Francisks. Šī gada septembrī Fatimas Dievmātes komanda ar statuju jau viesojās Latvijā – Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē un Rīgas Katoļu ģimnāzija, savukārt šoreiz Dievmātes ceļš vedīs arī ārpus Rīgas.

Svētdien, 8. decembrī Fatimas Dievmātes komanda viesosies Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, 9. decembra vakarā – Biķernieku slimnīcas Paliatīvajā nodaļā, otrdien, 10. decembrī – Katoļu ģimnāzijā un Latvijas Onkoloģijas centrā. Savukārt no 11. decembra Fatimas Dievmātes statuja apmeklēs draudzes, kas atrodas ārpus Rīgas – Ogri, Biksēres rekolekciju namu, Madonu, nākamajā dienā tā būs Gulbenē, bet 13. decembrī jau atkal  Rīgā – Svētās Marijas Magdalēnas un Kristus Karaļa baznīcā. 14. decembrī Fatimas Dievmātes statuja būs Siguldā, Ikšķilē un Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā, 15. decembrī – Rīgas Svētā Franciska baznīcā. 16. decembrī pl. 11 ceļojums noslēgsies Rīgā, vietā, kur taps Svētās Agates baznīca – Imantā, Anniņmuižas bulvārī (starp Bebru un Vecumnieku ielu; blakus atrodas cita jaunbūve).

Vizīšu laikā Dievmātes statuja tiks svinīgā procesijā ienesta dievnamā, Dievmātes statujas rokās ieliekot skapulāru un rožukroni, bet galvā uzliekot kroni. Sekos Svētā Mise, pēc kuras būs liecība un kopīgs uzupurēšanās akts Jēzus un Marijas vienotajām sirdīm. Pasākuma beigās tiks svētīti skapulāri, kurus varēs saņemt ikviens interesents.

Fatimas vēsts ir aktuāla arī simts gadus pēc Dievmātes parādīšanās trim bērniem. 2017. gada 11. janvārī, svinot Fatimas simtgadi, pāvests Francisks bija devis svētību īpašiem Dievmātes statujas ceļojumiem, katrā kontinentā ļaujot piedzīvot Dievmātes aizbildniecību. Tā ir lieliska iespēja ar redzamām zīmēm atgādināt par Dievmātes palīdzību gan mums pašiem, gan mūsu līdzcilvēkiem.

Fatimas Dievmātes statujas svētceļojumu organizē Starptautiskā Svētās ģimenes alianse sadarbībā ar vietējām diecēzēm un draudzēm.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti