Now Reading
Lai Aglonas koristi varētu piedalīties festivālā Florencē

Lai Aglonas koristi varētu piedalīties festivālā Florencē

Šovasar Aglonas bazilikas Kora skolas koris jau desmito reizi plāno piedalīties Vispasaules bērnu un jauniešu koru federācijas kongresā-festivālā „Pueri Cantores“. Šogad festivāls norisināsies Itālijas pilsētā Florencē, un, lai tajā varētu piedalīties, Kora skola lūdz finansiāli atbalstīt braucienu.

Līdz šim Aglonas koristi jau ir piedalījušies pasākumā Ķelnē, Romā, Krakovā, Stokholmā, Parīzē, Granādā un Barselonā. Kā pastāstīja skolas vadītāja Ieva Lazdāne, kongresā parasti piedalās vairāki tūkstoši koristu no visas pasaules. Tā ietvaros notiek nacionālais dievkalpojums, koru koncerti baznīcās, bet pasākums noslēdzas ar svinīgu visu dalībnieku dziedātu Svēto Misi. Neatņemama kongresa sastāvdaļa ir Miera lūgšana, jo šīs federācijas devīze ir – pasaules bērni dzied mieram. Koris ir aicināts un ir dziedājis galā koncertos, kur piedalās labākie kori.

Lai piedalītos kongresā ir jāapgūst noteikts skaits dziedājumu, bet koncertos baznīcās var dziedāt savu repertuāru. I. Lazdāne norāda, ka tad tiek veidota programma, kurā līdzās latīņu valodai skan arī skaņdarbi latviešu un latgaliešu valodā. Līdz ar to pasākums ir lieliska iespēja „parādīt sevi“, kā arī iepazīt citu valstu kultūru.

Lai koris varētu peidalīties festivālā, kas Florencē norisināsies no šī gada 15. līdz 18. jūlijam, kopumā ir nepieciešami 11 000 eiro. Šī summa ietver dalības maksu, lidmašīnas biļetes, uzturēšanās izdevumus kora grupai 25 cilvēku sastāvā. Ziedojumus var pārskaitīt Aglonas bazilikas draudzes bankas kontā: LV87UNLA0050001073657 ar norādi „koristiem Florence 2020“ līdz šī gada maija sākumam.

LRKB IC

Scroll To Top