Garīgās “barības” iespējas Covid-19 laikā

Laikā, kad no kopīgas lūgšanas un dievkalpojuma dievnamā mūsu un citu veselības dēļ esam aicināti atturēties, pastāv iespēja lūgties ar radio starpniecību, kā arī pievienoties Svētajai Misei savā vai, ja nav tādas iespējas, citā dievnamā neklātienē ar interneta starpniecību. Taču, ja ir vēlme pēc papildu “garīgās maizes”, dažādas draudzes un kopienas gan Latvijā, gan pasaulē, piedāvā papildu iespējas sevi piepildīt garīgi.

Piemēram, Ilūkstes katoļu draudzes prāvests Ingmārs Zvirgzdiņš draudzes Facebook kontā, kā arī savā Youtube kontā ik dienu piedāvā sekot līdzi projektam “Evaņģēlijs uz krēsliņa”. Ik dienu priesteris ved projekta sekotāju uz kādu skaistu Latvijas vietu, kur, apsēdies uz krēsliņa, vispirms nolasa dienas Evaņģēlija fragmentu, pēc tam pastaigājoties sniedz tā komentāru. Vienas epizodes garums ir no piecām līdz desmit minūtēm.

No pirmdienas, 23. marta, kad skolās oficiāli iestājies attālināto mācību process, Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns priesteris Modris Lācis, ik dienu aptuveni minūti garā video sveicienā ģimnāzijas Facebook kontā uzrunā skolēnus. Sveiciena ietvaros, izmantojot konkrētas dienas Evaņģēliju, priesteris skolēnus un skolotājus aicina uz lūgšanu, cerības saglabāšanu un drosmi ar pateicību izdzīvot šo pārbaudījumu laiku.

Arī Francijas mazajā ciematiņā izveidotā kopiena “Tezē”, kurā parasti pulcējas tūkstošiem cilvēku, lai kopā lūgtos, patlaban ir slēgusi savas durvis apmeklētājiem. Lai ikvienam, kuram vīrusa izplatības dēļ tika liegta iespēja tagad atrasties kopienā, kā arī visiem citiem, kuriem ir tuva “Tezē” lūgšana, būtu iespēja lūgties kopā, katru vakaru pl. 21.30 pēc Latvijas laika kopienas Facebook kontā (Taizé) var pievienoties lūgšanai brāļu kapelā tiešraidē. Lūgšanas, dziesmas, Svēto Rakstu lasījumi, saskaņā ar kopienas aicinājumu, izskan dažādās pasaules valodās. Lūgšanai kopienas Facebook kontā var sekot arī tad, ja neesat reģistrēts Facebook lietotājs.

Tiem, kas pārzina vācu valodu, pastāv iespēja sekot līdzi Austrijas un Vācijas jezuītu izveidotajam “Covid-19 krīzes” projektam “Ignatianische Nachbarschaftshilfe“ jeb „Ignāciskajā kaimiņpalīdzībā“. Projekta ietvaros var bez maksas reģistrēties, lai ik rītu savā e-pastā saņemtu dienas impulsu. Sestdienās kopā ar dienas impulsu tiks nosūtīts arī piedāvājums un ieteikums, kā mājās svinēt nelielu „mājas dievkalpojumu“. Pieteikties dienas impulsam, kas ir vācu valodā, var šeit

Tās ir tikai dažas no idejām, iespējām, piedāvājumiem, kas ir pieejami digitālajā vidē. Atgādinām arī, ka katolis.lv kopā ar Radio Marija Latvija aicina ne tikai palikt mājās, bet arī gavēt bez panikas un dalīties par to. Kā šis laiks maina un mainījis jūsu ikdienu, garīgo dzīvi un ieradumus, kādas vēl iespējas pastāv sevi garīgi bagātināt, stāstiet par to citiem virtuāli, pievienojot #GavēBezPanikas. Joprojām turpinās arī Gavēņa kalendārs, kam var sekot līdzi kā katolis.lv mājaslapā, tā sociālajos medijos.

LRKB IC; Foto: Anita Sosnare

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti