Now Reading
Brazīlija: jaunā svētīgā m. Lindalva Oliveira

Brazīlija: jaunā svētīgā m. Lindalva Oliveira

Jaunā brazīliešu svētīgā piedzima 1953. gada 20. oktobrī, nabadzīgā Riogrande do Norte rajonā. Lai gan 13 bērnu lielā ģimene bieži cieta trūkumu, taču tajā valdīja dziļa ticība un mīlestība. No savas mātes mazā Lindalva iemācījās palīdzēt citiem. Vēlāk viņa sāka aprūpēt arī slimniekus, sniedzot tiem mierinājuma vārdus. Natalas pilsētā, kur dzīvoja Oliveiru ģimene, meitene apmeklēja veco ļaužu pansionātu, kur ar prieku kalpoja kā brīvprātīgā. Tēva lēnā un mokpilnā nāve jaunietei lika pārdomāt par eksistences nozīmi. Tieši šajā ciešanu brīdī viņa izlēma savu dzīvi pilnībā veltīt trūkumcietējiem un nabagiem.

1987. gadā iestājās Žēlsirdības meitu apvienībā. Viņa kalpoja veciem un slimiem, kopā ar viņiem dziedāja un lūdzās. 1993. gadā pansionātā tika uzņemts 46 gadus vecais Augusto da Silva Peiksoto. Māsa Lindalva viņu aprūpēja ar tādu pašu sirsnību un uzmanību kā pārējos slimniekus. Taču viņš sāka uzmākties māsai, neslēpjot savus netīros nodomus. Īsi pirms Klusās nedēļas Augusta dvēselē uzsliesmoja dusmas, naids un atriebības alkas, kas virzīja viņu uz sava noziedzīgā plāna īstenošanu.

Lielajā Piektdienā, 1993. gada 9. aprīlī, kā katru rītu, sagatavojusi brokastis, māsa Lindalva piegāja pie galda, lai tās izdalītu slimniekiem. Augusto pienāca no aizmugures, izvilka nazi un iedūra. Lindalva nokrita zemē, bet vīrietis, dziļā neprātā, nepārtraukti dūra savu upuri. Lielās Piektdienas vēlā pēcpusdienā māsa nomira. Nākamās dienas rītā kard. Lukas Moreira Neves vadīja aizlūguma dievkalpojumu. Svētie ir Kristus Evaņģēlija liecinieki. Brazīlija priecājas par saviem svētajiem, starp kuriem daudzi ir mocekļi. Klēra kongregācijas prefekts, kard. Klaudio Hjumme uzsvēra, ka svētie aicina mūsdienu kristiešus nebaidīties apliecināt ticību Jēzum Kristum, drosmīgi sekot Viņam un sludināt mieru šodienas nemierīgajā pasaulē.

LRKBIC

Scroll To Top