Garīgajā seminārā īstenots energoefektivitātes paaugstināšanas projekts

Ienākot Rīgas Garīgā semināra telpās, tagad ir patīkami silti. Viens no iemesliem droši vien ir Dieva mīlestība, kas gadiem ilgi sildījusi šīs ēkas. Otrs – ir ticis veiksmīgi un operatīvi īstenots energoefektivitātes paaugstināšanas projekts: ir nomainīti logi un apkures sistēma, kā arī ieliktas jaunas vai restaurētas esošās durvis. Šie uzlabojumi veikti, pateicoties no Klimata pārmaiņa finanšu instrumenta piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī vairāku uzņēmumu līdzdalībai. Noslēdzot apjomīgo projektu, visu iesaistīto pušu pārstāvji 25. novembra rītā bija pulcējušies Rīgas Garīgajā seminārā.

Svinīgajā projekta noslēgumā piedalījās V. Em. Jānis Kardināls Pujats, Rīgas Metropolijas kūrijas kanclers pr. Juris Jalinskis, Rīgas Garīgā semināra (RGS) vadība, Vides investīciju fonda darbinieki, kā arī projekta īstenotāji – inženieris Aldis Greķis, ģenerāluzņēmēja SIA „Modulors” un SIA “Depo projekts” pārstāvji.

Ikvienam bija iespēja pārliecināties par projekta labo rezultātu, izstaigājot semināra telpas administratores Jeļenas Ričko vadībā. Kapelā, kur semināristi pavada daudz laika lūdzoties, ierasto +12-13 °C vietā tagad termometrs rādīja + 18°C. Arī blakus esošajā atpūtas telpā žurnālus tagad varēs lasīt pievilcīgākā gaisa temperatūrā. Tāpat arī datoru zālē, mācību telpās un gaiteņos uzturēties būs krietni vien patīkamāk.

„Pēc energoaudita, kas tika veikts pirms diviem gadiem, energoefektivitāte tika palielināta par 50%. Tas nozīmē, ka samazināsies izmaksas par siltumu, kā arī vienlaikus netiks sekmēta globālā sasilšana,” skaidroja RGS ekonoms un inspektors priesteris Viktors Stulpins. „84% no projekta kopējā finansējuma veidoja KPFI līdzekļi, pārējie 16% bija līdzfinansējums.”

Rīgas Garīgā semināra vadība pateicās visiem, kas ieguldījuši savu artavu mācību iestādes energoefektivitātes palielināšanā. „Es novēlu veiksmi jūsu biznesā un to, lai visas jūsu ieceres īstenojas!” uzrunājot projekta noslēgumā klātesošos, sacīja RGS rektors priesteris Pauls Kļaviņš. „Mūsu studenti lūgsies, lai Dieva svētība nāk pār jums un jūsu ģimenēm!”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti