Nedēļas nogalē notiks piektās „Katoļu studentu dienas 2013”

Piekto gadu pēc kārtas Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) un Rīgas Teoloģijas institūts (RTI) aicina visus studējošos uz Katoļu studentu dienām, kas šogad norisināsies 10. un 11. maijā Rīgā, Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā un M. Pils ielā 2. Pasākuma mērķis ir veicināt sadraudzību un domu apmaiņu starp katoļu studentiem no dažādām augstskolām.

Šogad Katoļu studentu dienu laikā būs iespēja neformālā atmosfērā labi pavadīt laiku, atpūsties, iegūt jaunus draugus un vienoties kopējā lūgšanā. Piektdien, 10. maijā, plkst. 17:30 tās ievadīs Svētā Mise. Tam sekos iepazīšanās pie tējas tases un plkst. 19.30 tikšanās ar uzņēmēju Tadeušu Surgoftu* un žurnālisti Evu Lūsi**, kas pastāstīs, kā viņiem izdodas apvienot savu kristīgo pārliecību ar ikdienas darbu un pienākumiem. Piektdienas vakars noslēgsies plkst. 20.30 ar slavēšanu un pielūgsmi baznīcā. To vadīs RARZI un RTI studenti.

Sestdienu dalībnieki pavadīs akadēmiskā atmosfērā. Plkst. 11 sāksies plenārsēde, kurā kā pirmais uzstāsies priesteris Modris Lācis, Dr. theol, kurš referēs par savu nesen Fribūras universitātes Teoloģijas fakultātē aizstāvēto doktora disertāciju „Atbildība un tuvums. Ontoloģija un rīcība sabiedriskā kontekstā Emanuela Levina filozofijā”. Otra referente būs RPIVA pētniece, RARZI pasniedzēja un LU psiholoģijas doktorante Līga Roķe, Mag. psych, kas runās par Labā Gana katehēzes teoloģiskajiem un pedagoģiskajiem aspektiem. Plenārsēdes noslēgumā uzstāsies RARZI vicedirektore un ERASMUS programmas koordinatore Inese Augškalne, kas informēs par RARZI studentu iespējām ERASMUS programmā, kā arī RARZI bakalaura programmas 2. kursa studente Elvīra Bloma, kas pastāstīs par savu apmaiņas programmas studentes pieredzi Ružemborekas Katoļu universitātē Slovākijā.

Šai pasākumā var piedalīties arī citu konfesiju un reliģisko pasaules uzskatu cilvēki. „Visi, kas vēlas izjust ko vairāk, piedzīvot skaistus brīžus un uzzināt par Dievu un Viņa labajiem darbiem, lai piedalās Katoļu Studentu dienās,” aicina viens no pasākuma rīkotājiem, RARZI students Māris Broks.

„Katoļu Studentu dienu 2013″ programma

10. maijs, piektdiena
17:30 – Svētā Mise Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera iela 2
18:30 – Agape, iepazīšanās Sv. Stefana zālē, M.Pils iela 2
19:30 – Sarunas par tēmu „Kristietis priekš citiem” ar uzņēmēju Tadeušu Surgoftu un žurnālisti Evu Lūsi, Sv. Akvīnas Toma zālē, M.Pils iela 2
20:30 – Vesperes, slavēšanas un pielūgsmes vakars Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera iela 2

11. maijs, sestdiena
10:00 – Svētā Mise Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera iela 2
11:00 – Plenārsēde, M. Pils ielā 2
12:30 – Pusdienas
13:30 – Darbs sekcijās
17:00 – Konferences noslēgums, sekciju darbu kopsavilkums, brīvā diskusija

* Tadeušs Surgofts ir viens no AS “Kvadra Pak” dibinātājiem. 17 gadu laikā šī firma ir kļuvusi par vienu no vadošajiem kartona iepakojuma ražotājiem Baltijas valstīs. Uzņēmējs pārvalda arī brīvdienu māju „Lakši” kompleksu Usmas pagastā, kopā ar domubiedriem šogad dibināja Polijas biznesa klubu un aktīvi līdzdarbojas Viktora Pentjuša fondā, kura mērķis ir atbalstīt RARZI un citus Romas Katoļu Baznīcas Latvijā projektus.

** Eva Lūse ir Rīgas Biķeru Evaņģēliski luteriskās draudzes locekle. Daudzi, iespējams, viņas vārdu dzirdējuši sakarā ar kampaņu „Par dzīvību” – E. Lūse bija viena no tās rīkotājām. Līdz pērnā gada novembrim viņa strādāja par Latvijas Radio 1 ziņu producenti, bet atstāja šo amatu, kad pret viņu tika vērsti pārmetumi par aktīvu sabiedrisko darbību, kas it kā ietekmē ziņu satura objektivitāti. E. Lūse ir aktīvi iesaistījusies arī sociālpolitiskajās aktivitātēs. Pēc aiziešanas no radio E. Lūse strādā “Rīgas Apriņķa Avīzē” – ir tās izdevēja un padomes priekšsēdētāja.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti