Nopērc Ziemassvētku eglīti labdarības akcijā

Jau trešo gadu labdarības akcijas “Apsnieg eņģeļu koks” ietvaros notiks Ziemassvētku eglīšu podu apgleznošana. Šogad podu apgleznošana t/c “Spice Home” otrajā stāvā norisināsies 21. novembrī no pl. 11 līdz 15. Pasākumā piedalīsies mākslinieki – Ivo un Mairita Folkmaņi, Dina Ābele, Daiga Jirgensone, Māris Subačs, Mārtiņš Krūklis, Kornēlija Ābele, Dace Liepa, Maruta Raude, Rihards Delvers, Diāna Dzelme, Silja Pogule. Vairums no viņiem ir kristieši, kas akcijā iesaistās ne pirmo reizi.

Visi akcijā savāktie ziedojumi tiks izmantoti, lai nodrošinātu smagi slimu bērnu aprūpi mājās, proti, lai šiem bērniem nevajadzētu atlikušo mūža daļa pavadīt slimnīcās, bet viņi varētu dzīvot ar vecākiem mājās un kopā sagaidīt Ziemassvētkus. Bērniem nepieciešams nodrošināt ārstu un medicīnas māsu, psihologa, kapelāna mājas vīzītes, kā arī nepieciešamo medicīnisko aparatūru.

Podu apgleznošanas akcijā varēs vērot, kā notiek podu apgleznošana, bet pēc tam tos ar a/s “Latvijas Valsts meži” un kokaudzētavu dāvinātajām eglītēm iegādāties par ziedojumiem (būs noteikts minimālais ziedojums). Aptuveni piecus no klātesošajiem bērniem iesaistīs akcijā, un viņiem būs iespēja apgleznot savu podu.

Labdarības akcijas ietvaros novembrī un decembrī notiks vēl vairāki pasākumi, piemēram, no 9. līdz 13. novembrim sadarbībā ar Latvijas Starptautisko skolu notiks “Mazo eņģeļu koku” podiņu apgleznošana. Podus apgleznos skolas bērni kādā no vizuālās mākslas stundām. No 21. novembra mazie podiņi ar eglītēm būs apskatāmi un nopērkami “Spice Home” 2. stāvā.  Savukārt 25. decembrī pl. 15 Rīgas Domā notiks Ziemassvētkiem veltīts labdarības koncerts.  

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība nodrošina psihosociālu, medicīnisku un garīgu atbalstu neizārstējami slimiem bērniem un viņu ģimenēm. Biedrības aprūpē mājās šobrīd ir apmēram 160 ģimenes, kuru atvases sadzīvo ar smagām onkoloģiskām, ģenētiskām, neiroloģiskām u.c  saslimšanām. Slimības dēļ šiem bērniem un viņu vecākiem vajadzētu ilgstoši uzturēties slimnīcā, taču to iespējams novērst, ja ģimenes nepieciešamības brīdī var saņemt aparatūru, medikamentus un konsultācijas mājās. Valsts bērnu paliatīvās aprūpes  pakalpojumu nodrošina tikai daļēji, tāpēc biedrība meklē papildus līdzekļus, lai uzlabotu dzīves kvalitāti šīm ģimenēm.

Evija Puķe – Jansone

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti