Tieslietu ministrija un Katoļu Baznīca aicina pieņemt atbildīgus lēmumus par savu dalību Aglonas svētkos

Aizvadītajā nedēļā Tieslietu ministrijā tikās Tieslietu ministrijas, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Iekšlietu ministrijas un Katoļu Baznīcas Latvijā pārstāvji. Tikšanās mērķis bija pārrunāt Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku, kas tiek plaši svinēti laikā 12. līdz 15. augustam Aglonā, šī gada norisi, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus.

Tieslietu ministrija un Katoļu Baznīcas pārstāvji atgādina, ka, „atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likuma un Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma deleģējumam Ministru kabinets ir noteicis epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, tostarp, pulcēšanās prasības un ierobežojumus, kas attiecināmi arī uz reliģiskās darbības veikšanas vietām. Līdz ar to arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā, kas notiks no šī gada 12. augusta līdz 15. augustam, būs jāievēro Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi. 

Ņemot vērā minēto, Tieslietu ministrija un Romas Katoļu Baznīca Latvijā ikvienu iedzīvotāju un svētceļnieku aicina ievērot noteiktos ierobežojumus, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, izvērtēt sagaidāmos riskus un pieņemt atbildīgu lēmumu par savu dalību Aglonas svētkos, tai skaitā, svētceļojumu organizēšanu vai dalību svētceļojumos.

Respektējot ticīgo vēlmi piedalīties 14. un 15. augusta dievkalpojumos Aglonā, precīzāki norādījumi par svētku laikā noteiktajiem ierobežojumiem un ievērojamajiem drošības pasākumiem sekos pēc šī gada 20. jūlija. 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti