“Magis 2020” – vasaras piedzīvojums Latvijā un Lietuvā

Tas nekas, ka lielais šīs vasaras piedzīvojums “Magis 2020” Ungārijā visiem zināmu iemeslu dēļ tiek pārcelts uz nākamo gadu. Bet ir lieliska iespēja piedalīties šī gada alternatīvajā pasākumā – “Magis 2020” Latvijā un Lietuvā. Iedvesmojoties no svētā Ignācija no Lojolas pieredzes (svētceļojumi, kalpošana slimnīcās, lūgšanas u.c.), no 26. līdz 31. jūlijam jaunieši no Latvijas, Lietuvas un, iespējams, citām Eiropas valstīm ir aicināti piedalīties izaicinājumā – vienā no “Magis 2020” posmiem – svētceļojumā no Elejas uz Skaistkalni.

Par galamērķi izvēlēta Skaistkalne, jo tā ir brīnišķīga vieta uz Latvijas un Lietuvas robežas ar skaistu dievnamu. Tur sānu altārī atrodas Dievmātes Brīnumdarītājas – Latvijas Ģimeņu aizbildnes – svētbilde. Svētceļojumā būs īpaša jezuītu garīguma programma sevis izzināšanai un ticības dzīves padziļināšanai, jo “Magis” ir ignāciskās klusuma rekolekcijas 18 līdz 35 gadus veciem jauniešiem ar radošiem eksperimentiem. Tā ir īpaša iespēja iepazīt un pieredzēt svētā Ignācija no Lojolas garīgos vingrinājumus.

Svētceļojums notiks trīs dienas, bet ceturtajā dienā notiks rekolekcijas Skaistkalnē. Savukārt 31. jūlijā pasākuma dalībnieki turpinās ceļu uz Viļņu, kur kopā ar Lietuvas brāļiem un māsām atzīmēs “Magis 2020” noslēgumu. Tur būs iespēja nakšņot un nākamajā dienā apskatīt Viļņu. Viļņa kā šī gada piedzīvojuma galamērķis izvēlēta tāpēc, ka “Magis 2020” galvenā bāze ir Viļņā. Kamēr daļa dalībnieku dosies svētceļojumā, citi Lietuvā piedalīsies teātra, kalpošanas, ekoloģijas un citos projektos. Viļņā būs iespēja satikt visus dalībniekus un svinēt kopīgu Svēto Misi.
Piedalīties pasākumā aicināti 18 līdz 35 gadus veci jaunieši. Dalības maksa ir 50 eiro. Pieteikšanās turpināsies līdz 21. jūlijam, izmantojot saiti: https://forms.gle/aqR6zniuZxzf4JuS9.

Pasākums notiks angļu valodā. Pavadošais priesteris Aļģis SJ (LT) runā arī latviski.
Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Aleksandru Rundi (27542560).

Aleksandra Runde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti