Benedikts XVI: kristīgās dzīves mērķis ir svētums

Tas, kurš tuvojas Dievam, neattālinās no cilvēkiem, bet kļūst tiem patiesi tuvs. Par to skaidri liecina svēto dzīves piemērs – uzsvēra Benedikts XVI, uzrunājot Visu Svēto dienā uz lūgšanu „Kunga eņģelis” sapulcējušos ticīgos. Pāvests atgādināja, ka svētki, ko šodien svinam, ir pamudinājums pacelt savu skatienu uz debesīm un pārdomāt par dievišķās dzīvības pilnību, kas mūs sagaida. Ja dzīvojam Dieva bērnu cienīgu dzīvi, tad esam ar Viņu cieši vienoti gan jau šinī pasaulē, gan arī varam būt droši par savu mūžīgo nākotni. Kā Dieva mīļotie bērni, saņemam no Viņa žēlastību panest dažādus šīs dzīves pārbaudījumus. Benedikts XVI pasvītroja, ka kristīgās dzīves mērķis ir svētums.
Svētuma dāvanas lielumu un skaistumu varam atklāt jau šinī pasaulē, vienotībā ar visiem svētajiem piedaloties Euharistijas liturģijā. Atsaucoties uz savu pirmo encikliku „Dievs ir mīlestība”, pāvests atgādināja: „Svēto dzīvē jāņem vērā ne tikai viņu laicīgā biogrāfija, bet arī viņu dzīve un darbi Dievā pēc nāves. Runājot par svētajiem, kļūst skaidrs, ka tas, kurš iet pie Dieva, neattālinās no cilvēkiem, bet kļūst tiem patiesi tuvs”.

Pēc Visu Svēto svētkiem Baznīca piemin ticīgos mirušos. 2. novembra liturģija, kā arī kapsētu apmeklēšana atgādina, ka nāve ir mūsu dzīves sastāvdaļa. Tas ir viens posms mūsu ceļā pie Dieva. Šķiršanās no saviem dārgajiem ir neapšaubāmi sāpīga – atzina Benedikts XVI. Tomēr nevajadzētu baidīties, jo Baznīcas lūgšanu pavadīta, tā nevar saraut dziļās saites, kas mūs vieno Kristū – viņš pasvītroja.

Pēc lūgšanas „Kunga eņģelis” pāvests apliecināja, ka lūdzas par 31. oktobra vakarā Irākā notikušā terorakta upuriem un kārtējo reizi vērsās pie visas pasaules ar aicinājumu rūpēties par mieru. Svētdien Euharistijas svinību laikā Bagdādes katedrālē iebruka bruņoti vīri un sagrāba gūstā vairāk nekā simts kristiešu. Atbrīvošanas operācijas laikā 37 no viņiem zaudēja dzīvību. „Lūdzos par šīs bezjēdzīgās vardarbības upuriem”, sacīja Benedikts XVI. Viņš atzina, ka notikums ir vēl jo nežēlīgāks un traģiskāks tādēļ, ka skāra neaizsargātas būtnes, kuras bija pulcējušās dievnamā, kas ir mīlestības un izlīgšanas vieta. Svētais tēvs izteica garīgo vienotību ar visiem Irākas kristiešiem, mudināja dvēseļu ganus un ticīgos pastāvēt cerībā, un vērsās pie visiem ar speciālu aicinājumu. Tā kā brutālā vardarbība turpina plosīt Tuvo Austrumu tautas, pāvests atgādināja, ka miers ir Dieva dāvana un reizē visu labās gribas cilvēku, vietējo un starptautisko institūciju kopīgo pūliņu rezultāts. Benedikts XVI mudināja visus pielikt pūles, lai izbeigtos vardarbība. Uzrunā vācu valodā atgādināja, ka svētie mums ir Dieva un tuvākā mīlestības, kā arī ticības stipruma spožs piemērs, un mūsu spēcīgie aizbildņi pie Dieva.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti