Latvijas Zinātņu akadēmija Z. Stankeviču ievēl par goda locekli

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) 29. novembra pilnsapulcē par tās goda locekli ievēlēja Rīgas arhibīskapu – metropolītu Zbigņevu Stankeviču un vakar, 18. decembrī, viņš saņēma diplomu, kas to apliecina.

Līdz šim teoloģijas jomā ir bijuši divi LZA goda locekļi – Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāns, profesors, Roberts Akmentiņš (1910-1994) un luterāņu mācītājs, teologs un rakstnieks Juris Rubenis.

LZA 29. novembra pilnsapulcē par goda locekli tika ievēlēts arī rakstnieks Dainis Īvāns un mūziķis Andris Nelsons. Svinīgajā diplomu pasniegšanas ceremonijā LZA savu lēmumu pamatoja, sakot, ka D. Īvāns ir bijis Atmodas laika līderis, savukārt Z. Stankevičs ir tas, kurš šajā laikā tautu mudina uz atmodu.

Z. Stankevičam kā goda loceklim ir tiesības līdzdarboties visās Akadēmijas aktivitātēs un pienākums piedalīties LZA prezidenta vēlēšanās. Arhibīskaps ir pateicīgs par šo LZA sniegto iespēju un, novērtējot zinātnes lielo lomu Latvijas garīgā atjaunotnē, plāno iespēju robežās ņemt dalību Akadēmijas aktivitātēs.

LZA statūtos ir noteikts, ka par LZA goda locekļiem ievēlē izcilus Latvijas vai citu valstu zinātnes, kultūras, tautsaimniecības, izglītības un sabiedriskos darbiniekus, kuri dzīvo un strādā Latvijā vai kuriem ir cieša sadarbība ar Latviju un tās zinātni. Akadēmijas sastāvā nevar būt vairāk par 60 goda locekļiem.

Jau pusgadu, kopš 3. marta, Rīgas arhibīskaps-metropolīts ir arī Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas īstenais loceklis.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti