Iznācis jauns Ligitas Kursišas-Patašas garīgās mūzikas albums

“Neskrien un nebēdz prom, lai kļūtu brīvs. Labāk ej dziļumā tajā šaurajā telpā, kas tev dota. Tur tu atradīsi Dievu un visu,” – tāds ir jaunā albuma “Atdzimis” aicinājums klausītājam.

Klajā nācis mūziķes, pedagoģes, dziedātājas un Mātes Terēzes no Kalkutas laju kopienas – Žēlsirdības misionāres Ligitas Kursišas-Patašas jauns garīgās mūzikas albums “Atdzimis”.

“Esam aicināti piedzimt un atdzimt katru dienu no jauna, neraugoties uz grūtībām un neskaidrībām mūsu ievainotajā pasaulē,” pauž dziesmu autore un izpildītāja L.Kursiša-Pataša. “Šī albuma dziesmas ir daudzu gadu pārdomu, studiju, lūgšanu, manas ģimenes dzīves un dzīves kopienā pieredze.”

Kas mums jādara, lai piedzīvotu mieru un atdzimšanu? “Kopienas “Šķirsts” dibinātājs Žans Vanjē (Jean Vanier) ir sacījis, ka lai iegūtu mieru, mums ir jāatbruņojas. Jāatbruņojas no daudziem aizspriedumiem, bailēm, tumsas, no iesprostojuma vientulībā, un jāļaujas noslēpumainajām pārmaiņām mūsu pašu sirdīs. Jēzus nāk katra cilvēka sirdī, lai nojauktu barjeras, kas šķir mūs vienu no otra,” saka dziesmu autore. “Dievs aicina mūs savās draudzēs un pasaulē atvērt savas sirdis mieram, un drošākais veids, kā to panākt, ir sākt dzīvot to dzīvi, kas mums katram dota. Šodien šis mūzikas albums aicina uzsākt miera un iekšējās brīvības ceļu. Jēzus, kas ir miera Valdnieks, aicina doties mūsu dvēseles dziļumos, lai mēs tiktu atbrīvoti no iekšējās tumsas, bailēm, iekšējām brūcēm un bailēm uzņemt un mīlēt ikvienu cilvēku, lai kas viņš būtu, un mīlēt pat tad, ja viņš ir mūsu ienaidnieks. Tad mēs piedzīvosim atdzimšanu, atjaunošanos, jaunu spēku pieplūdumu un apņemšanos dzīvot šo dzīvi skaisti, ar “garšu”, iekšēju piepildījumu, sevis pieņemšanu un dāvāšanu citiem.”

Jaunajā albumā ietvertas 17 dziesmas, kuras kopā ar L.Kursišu-Patašu iedziedājuši un iespēlējuši brīnišķīgi cilvēki, draugi – Pro Sanctitate kopienas Apustuliskā Oblāte Rita Refalo, Rīgas 1. speciālās skolas ansamblis “Ģertrūde” (vadītāja Daina Cukura-Akmene), mūziķis Ingemars Pālēns, vienpadsmit katoļu Baznīcas priesteri – Vjačeslavs Bogdanovs, Edgars Cakuls, Viktors Stulpins, Lauris Malnačs, Andrejs Mediņš, Andris Kravalis, Vladislavs Lapelis, Bernards Vagalis, Andžejs Lapinskis, Pāvels Kamola un Juris Zarāns. Ģitāras virtuozais skanējums un smeldzošais melodiskums izskan mūziķa Ērika Upenieka pavadījumā, savukārt mūziķis Atis Auzāns ar savu skaisto balss tembru iedziedājis solo partijas un piebalsis un bagātinājis ierakstu ar vairāku mūzikas instrumentu lielisko iespēli, bet Liene Igaune iepriecina klausītājus ar vijoles maigo skanējumu.

Ligitas Kursišas-Patašas garīgās dziesmas aranžējis un iespēlējis Atis Auzāns. Ierakstīts, miksēts un māsterēts “Sound Sistems” studijā. Skaisto vāka foto un dizainu veidojis Kaspars Patašs.

Īpašs prieks un pateicība no dziesmu izpildītājiem un autores par garīgo klātbūtni un lūgšanas atbalstu, kas daudzu mēnešu garumā bija tik nepieciešams, izskan Baskāju Karmela māsu ordenim Ikšķilē un personīgi priekšniecei māsai Elijai, Kalkutas Terēzes Žēlsirdības misionārēm un priekšniecei māsai Cēlijai, Pro Sanctitate Kustībai un Apustuliskajām Oblātēm Liliānai Bertrand un Ritai Refalo; īpaša pateicība par garīgo iedrošinājumu un lūgšanām Vilhelminai Ozunai un ikvienam, kurš tādā veidā bija aicināts palīdzēt! “Šis bija “neredzamo eņģeļu” stiprinājums, lai ticībā un mierā mēs būtu spējīgi nodziedāt par Dieva mīlestību cilvēkiem,” atzīst L.Kursiša-Pataša.

Trešdien 22. maijā, plkst. 18.00 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2 notiks jaunā albuma prezentācija un pateicības Svētā Mise. Laipni aicināts un gaidīts ikviens!

Jauno mūzikas albumu “Atdzimis” varēs iegādāties prezentācijas laikā Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, kā arī kristīgo grāmatu grāmatnīcās un katoļu baznīcu grāmatu galdos.

Nikodims Lukjanskis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti