Jaunieši Brazīliju izbauda jau Rīgā

Pavasaris mūs ir pārsteidzis ar negaidītu karstumu, kas gandrīz vai pielīdzināms Dienvidamerikas saules pielietajai ikdienai, tāpēc 17. maija vakarā Vecrīgas LELB Jauniešu centrā pulcējās jaunieši, lai Brazīlijas noskaņu, dejas un pludmali izdzīvotu šeit pat, Rīgā. Vidzemes Katoļu jauniešu centra organizētās „Brazīļu ballītes” mērķis bija kaut nedaudz sajusties kā Riodežaneiro, kur šī gada vasarā notiks Pasaules Jauniešu dienas.

17. maija pievakarē, kad jauniešu centru „Melnā Aita” lēnām sāka piepildīt interesenti, pasākumu ar nelielu uzrunu atklāja priesteris Andris Priede, kurš bija ieradies spontāna lēmuma vadīts. Tāpat klātesoši bija vēl trīs priesteri.

Visa vakara gaitā par garšīgiem brazīliešu ēdieniem un dzērieniem rūpējās Marija Vanesa, sieviete no Brazīlijas, kurai Latvijā pieder restorāns. Turklāt Marija ne tikai visu priekšā atraktīvā veidā sagatavoja brīnišķīgas vakariņas un uzkodas, bet arī ļāva pasākuma dalībniekiem pašiem izveidot savas „Rafaello” līdzīgas konfektes.

Neilgi pēc pasākuma atklāšanas uzstājās „Samba de Riga”, vienīgā perkusatīvā grupa Latvijā, kas izpilda afro-brazīliešu ritmus. Kopā ar grupu, kas, izmantojot dažāda veida bungas un perkusiju instrumentus, ļāva sajust brazīliešu karnevāla atmosfēru, dejojot solo, uzstājās arī Marija, pārsteigdama visus klātesošos ar krāšņo priekšnesumu un karnevālam raksturīgo tērpu.

Lai gan varētu šķist, ka lielākā daļa latviešu nemaz nemāk dejot sambu, lai varētu pievienoties straujajiem ritmiem, katram, kurš nebaidījās iekustināt kājas mūzikas ritmā, bija iespējams sambas soļus apgūt ar deju skolotāja Egīla Šmagra palīdzību. Jau pēc neilga laiciņa deju grīdu pildīja dejošanas entuziasti, kas vēl tikko bija ērti iekārtojušies dīvāniņos. Aktīvās dejas mijās ar dažādām atrakcijām, kas katra atklāja kādu no Brazīlijas īpatnībām.

Kamēr Latvijas jaunieši bauda karstos maija vakarus un atpūšas, Brazīlijā aktīvi norisinās sagatavošanās darbi, lai jūlija vidū tur uzņemtu vairākus miljonus jauniešu, kā arī pāvestu Francisku. Lai gūtu ieskatu Brazīlijā notiekošajā, jaunieši, izmantojot Skype videozvanu, sazinājās ar priesteri Lehandro Lenin, kurš ir viens no priesteriem, kas atbildīgi par Jauniešu dienām.

„Ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas.” Tāds ir šī gada Pasaules Jauniešu dienu moto, ko izraudzījās nu jau emeritētais pāvests Benedikts XVI. Lai gan Latviju Brazīlijā pārstāvēs vien neliela jauniešu grupiņa, katrs no mums ir aicināts izdzīvot šo pāvesta aicinājumu, kļūstot par liecību vietās, kur katrs atrodamies.

Velta Skolmeistere, Vidzemes katoļu jauniešu centrs

Foto: Kaspars Šulcs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti