Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē par Tezē tikšanos un līderu apmācības semināriem

Pirmdien, 24. februārī, notika Rīgas arhidiecēzes priesteru konference, kurā priesterus klātienē uzrunāja Vidzemes katoļu jauniešu centra pārstāvji, bet video vēstījumu priesteriem bija atstājis brālis Matejs no Tezē kopienas.

Kā pēc konferences pastāstīja Madonas draudzes prāvests Rihards Rasnacis, diemžēl brālis Matejs, kurš šajā laikā apmeklē vairākas Rīgas un visas Latvijas draudzes, vadot lūgšanu vakarus un informējot par septembrī gaidāmo Tezē Baltijas reģionālo tikšanos, pirmdien bija devies uz Liepāju un tāpēc klātienē nevarēja piedalīties. Video vēstījumā brālis pastāstīja par Tezē kopienu, par jauniešu uzticības svētceļojumiem un septembrī gaidāmo Baltijas reģionālo Tezē tikšanos Rīgā. Brālis Matejs aicināja priesterus iedrošināt jauniešus piedalīties septembra pasākumā, kā arī pašiem organizēt Tezē lūgšanu vakarus savās draudzēs, gatavojoties Tezē Baltijas reģionālajām dienām.

Šogad Vidzemes jauniešu dienas nenotiks, tāpēc priesteri nolēma, ka tas darbs, kas parasti tiek ieguldīts jauniešu dienu organizēšanā, šoreiz tiks veltīts Tezē tikšanās sagatavošanai. Tā arī ir iespēja evaņģelizēt, gan rīkojot lūgšanu vakarus draudzēs, gan aicinot un ieinteresējot jauniešus piedalīties lielajā Tezē pasākumā Rīgā.

Vidzemes katoļu jauniešu centra vadītāja Gunta Ziemele priesteriem prezentēja centra jauno iniciatīvu – divu gadu līderu apmācības programmu. Kā pastāstīja G. Ziemele, līdz šim notika līderu apmācības semināri, taču parasti tie tika organizēti kā atsevišķi pasākumi (viens tāds seminārs gaidāms arī aprīļa sākumā). Sākot no septembra, tā būs programma, kurā ietvertas aptuveni 100 tēmas, kas saistītas ar garīgo, intelektuālo, teoloģisko, pastorālo, iekšējo sfēru un praktisko kalpošanu. Programmā ietvertās tēmas ir pārskatījuši priesteri, teologi un citi speciālisti. Apmācībai varēs pieteikties, rakstot uz Vidzemes katoļu jauniešu centru: vkjcentrs@gmail.com.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Gavēņa kalendārs

“Gavēņa kalendārs” palīdz soli pa solim ik dienu sagatavot savu sirdi Kristus augšāmcelšanās svētkiem. Pēc iepriekšējā gada akcijas Radio Marija

Lasīt vairāk »