Liepājas bīskaps Svētās Mises sprediķī krusta cēlumu salīdzināja ar mazo sinepju graudu, par kuru tika lasīts dievkalpojumā. “Līdzīgi kā sinepju grauds, “kas ir vismazākā no visām sēklām, bet, kad izaug, kļūst lielāka par citiem dārza stādiem un kļūst par koku, tā ka debesu putni nāk un dzīvo tā zaros” (Mt 13, 31-32), tā arī krusts, kas bija zīme no kā bija jāvairās, bet ar Kristus nāvi uz tā tas izauga par dzīvības koku. Par koku, kas pievelk visas tautas un dāvā pestīšanu, un par zīmi, kuru novietojam savās mājas, ceļmalā un uz baznīcu torņiem,” savā sprediķī teica bīskaps Viktors Stulpins.
Kurzemē krustu būs iespēja pagodīnāt arī Gaviezē un Saldū, bet pēc tam tas turpinās ceļu pa pārējo Latvijas diecēžu draudzēm.
Jau rakstījām, ka koka krusts ir Pasaules Jauniešu dienu simbols. Šo krustu pāvests Jānis Pāvils II pasniedza jauniešiem pirmo Pasaules Jauniešu dienu laikā Romā 1984. gadā. Uz Krusta ir piestiprināta plāksne ar svētā pāvesta Jāņa Pāvila II novēlējumu jauniešiem: “Mani dārgie jaunieši, noslēdzot šo Svēto gadu, es jums uzticu šī Jubilejas gada zīmi – Kristus krustu! Nesiet to pa visu pasauli kā Kristus mīlesības pret cilvēci zīmi. Un dariet zināmu visiem, ka tikai Kristus nāvē un augšāmcelšanās mēs varam atrast pēstīšanu un izpirkšanu.” (Roma, 1984. gads, Lieldienas)
katedrale.lv