Izdots pirmais Tezē kopienas dziesmu ieraksts latviešu valodā

27. augustā plkst. 18.00 Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā notiks atklāšanas pasākums pirmajam Tezē kopienas dziesmu kompaktdiskam „Svētīta tauta”, kas iedziedāts latviešu valodā. Par kompaktdiska nosaukumu kalpo Tezē kopienas brāļa īpaši komponēta dziesma „Svētīta tauta” latviešu valodā ar 89. psalma vārdiem.

Kompaktdiska tapšanā piedalījās vairāku Latvijas draudžu apvienotais koris un mūziķi diriģentes Andas Zikmanes vadībā. Tajā ir iekļautas 22 dziesmas no Tezē kopienas, 19 no tām ir ieskaņotas latviešu valodā. Tezē kopienas īso, meditatīvo dziesmu pamatā ir teksti no Bībeles, un tās jau ir labi pazīstamas daudzās Latvijas draudzēs.

„Šis kompaktdisks ir daudzu ilgi lolots sapnis, kas nu ir piepildījies. Latviešu valodā izdziedātās lūgšanas ļauj tām vēl personiskāk atbalsoties un iemājot mūsu sirdīs, iedrošinot ikvienu steidzīgajā ikdienā rast mieru, paļāvību un iekšēju vienotību ar Dievu,” saka diriģente Anda Zikmane.

Līdz ar jauno ierakstu izdota arī grāmata, kurā iekļautas vairāk nekā 100 dziesmu notis un Tezē dziesmu tulkojumi latviešu valodā, kā arī praktiski padomi Tezē lūgšanas sagatavošanā. Kompaktdisku un dziesmu grāmatu varēs iegādāties atklāšanas pasākumā Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā, pēc tam tie būs pieejami draudžu grāmatgaldos un citviet.

Jaunais ieraksts tapis, gatavojoties Tezē Baltijas reģionālajām dienām „Kļūstot par zemes sāli”, kad Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta no 26. – 28. septembrim uzņems simtiem kristīgu jauniešu no Baltijas un Skandināvijas valstīm, Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Vācijas un citām valstīm.

Tezē Baltijas reģionālo dienu ietvaros notiks lūgšanas Rīgas dievnamos, daudzveidīgi semināri un tematiskās darbnīcas, kurās piedalīsies arī arhibīskapi, mācītāji, brāļi no Tezē kopienas, mākslas zinātnieki, cilvēktiesību juristi, politiķi, žurnālisti, mūziķi un citi Dieva draugi. Tezē Baltijas reģionālajās dienās ir aicināti piedalīties 16 – 35 gadus veci jaunieši no Latvijas, savu dalību piesakot līdz 1. septembrim un reģistrējoties mājas lapā www.taizeriga2014.lv.

Kas ir Tezē?

Tezē, kas atrodas Francijā, ir internacionālas ekumēniskas kopienas mājvieta, ko 1940. gadā nodibināja Brālis Rožē. Šodien kopienā lielā vienkāršībā dzīvo vairāk nekā simts katoļu un protestantu brāļi, pārstāvot 25 valstis un visus kontinentus. Ik gadu Tezē kopienā viesojas desmitiem tūkstoši cilvēku, lielākoties jaunieši no visas pasaules, meklējot mieru, padomu dzīves grūtībās, vienotību ar Dievu un sadraudzību ar citiem kristiešiem. Kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem Tezē kopienu svētceļojumos apmeklējušas neskaitāmas latviešu kristiešu grupas.

Sīkākai informācijai:
Līga Dolace,
Tālr. 26547911, 
E-pasts: liga.dolace@gmail.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti