Filmas “Apskaujot Krustu. Tuvo Austrumu kristieši” prezentācija Aglonā

Aglonas svētku laikā kopienas “Chemin Neuf” teltī (sakrālā laukuma labajā pusē) 14. augustā sākot no pl. 16 ik pēc stundas būs iespējams noskatīties flmu “Apskaujot Krustu. Tuvo Austrumu kristieši”.

īss filmas rezumē: “Nesenie notikumi ir aktualizējuši Tuvo Austrumu kristiešu situāciju. Viņi ir spiesti pamest Irāku un Sīriju, ko apdraudz teroristu grupējums «Islāma valsts » (arābu valodā – Daech), kas nežēlīgā veidā uzbrūk reliģiskajām minoritātēm. Šiem kristiešiem nav citas izvēles kā šodien vai rīt atstāt savu dzimteni, un daudzi no viņiem dodas bēgļu gaitās uz Libānu, kur Baznīcas, neraugoties uz nestabilo situāciju valstī, pavisam konkrētā veidā ir iesaistījušās viņu uzņemšanā un atbalstīšanā.

Šī filma mums ļauj ielūkoties Tuvo Austrumu kristiešu šā brīža dramatiskajā situācijā, un apjaust, ar kādu degsmi viņiem tiek sniegta palīdzība daudzās valstīs, lai tiktu ar to galā. Bēgļu un viņu uzņemšanā iesaistīto vīriešu un sieviešu liecības stiprina mūsu ticību un mudina mūs «lūgties ar atvērtām acīm».”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti