Aicina reģistrēties nākamā gada “Baznīcu naktij”

2016. gada 10. jūnijā Latvijas draudzes jau trešo reizi pievienosies starptautiskajam kultūras pasākumam “Baznīcu nakts”. Lai pasākumam laicīgi sagatavotos, pasākuma organizētāji aicina dažādu kristīgo konfesiju draudzes neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi, bet izmantot iespēju un reģistrēt savu dalību līdz šī gada 20. decembrim.

Plašais apmeklējums un pasākuma pozitīvā pieredze visā Latvijā liecina, ka “Baznīcu nakts” varētu kļūt par ikgadēju garīgu kultūras notikumu. 2015. gadā pasākumā kopumā piedalījās 145 baznīcas visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 30 000 apmeklētāju. Baznīcu nakts laikā bija iespēja atklāt dievnamus, klausoties koncertus, apskatot baznīcu mākslas vērtības, uzkavējoties lūgšanā un uzzinot vairāk par draudzi sarunās ar draudzes cilvēkiem.

„Baznīcu nakts” ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais kristīgo konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada „Baznīcu nakts” notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā „Baznīcu nakti” organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Baznīcu nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu nakts fonds”, Reģ. Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

Pieteikties pasākumam var www.baznicunakts.lv sadaļā “Piedalīties”. Sekot līdzi aktualitātēm var sociālajos tīklos: facebook.com/baznicunakts; draugiem.lv/baznicunakts; twitter.com/baznicunakts.

Nodibinājums “Baznīcu nakts”; FOTO: Kristaps Sietiņš

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti