Notiks konference par kristīgo ģimeņu palīdzības iespējām bāreņiem

Piektdien, 11. decembrī, pl.10 ģimenes atbalsta centrā “Svētās Ģimenes Māja”, Klostera ielā 5 norisināsies konference-forums “Kristīgās ģimenes kā resurss institūciju bērnu ģimeniskās vides nodrošināšanā”, ko organizē nodibinājums “Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds” sadarbībā ar “Svētās Ģimenes Māju”, “Latvijas Kristīgo aliansi bāreņiem” un profesionālo audžuģimeņu apvienību “Terēze”.

Kā informē pasākuma rīkotāji, konferenci atklās Latvijā tradicionālo kristīgo konfesiju vadītāji, savukārt pēc tam organizācijas prezentēs līdzšinējo pieredzi projektos, kuru mērķis ir veicināt ģimenisku vidi bērniem – bāreņiem. Piemēram, viena no šādām iniciatīvām ir “Bāreņu svētdiena”, kas norisinās vairāk nekā 60 pasaules valstīs un kuras ietvaros šogad notika projekts-kampaņa “Katram bērnam savu ģimeni”. Pamatojoties projektos uz gūto pieredzi, tiks iezīmētas perspektīvas nākotnes plāniem, lai iedzīvinātu kristīgās un ģimeniskās vērtības bāreņu situācijas uzlabošanā mūsu valstī.

Klātesošos uzrunās apvienības “Terēze” vadītāja Ārija Martukāne, “Svētās Ģimenes mājas” pārstāve Inese Švekle, “Latvijas Kristīgās alianses bāreņiem” pārstāve Vēsma Sandberga un Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes pārstāve Vita Dreijere.

Pasākuma otrajā daļā plānota diskusija, kurā piedalīsies pārstāvji no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas, Labklājības ministrijas, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Rīgas domes Sociālo lietu komitejas, Rīgas domes labklājības departamenta, Rīgas Bāriņtiesas, Rīgas Sociāla dienesta, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra, Kristīgajām konfesijām un nevalstiskajām organizācijām. Diskusijas gaitā tiks apspriests Latvijas kristīgo konfesiju rezolūcijas projekts bāreņu jautājumā.

Pasākuma noslēgumā paredzēts pateicības brīdis Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā.

Patlaban Latvijā bērnu namos atrodas aptuveni 2000 bērnu, kuri nesaņem vecāku mīlestību un rūpes.

Lai pieteiktos pasākumam, rakstiet uz e-pastu: info@gimenesmaja.com vai zvaniet uz tālruni: 29 446 400.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti