Arhibīskaps aicinās misijas “Ad gentes” pārstāvjus stiprināt Baznīcu Latvijā

Svētdien, 21. februārī, pl. 11 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē Svētajā Misē piedalīsies misijas “Ad gentes” ģimenes un misijas vadītājs priesteris Huans Ignācijs Ečegarē, kuriem arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzticēs uzdevumu stiprināt Baznīcu mūsu zemē. Ģimenes pārstāv kopienu “Neokatehumenālais ceļš” un nāk no Polijas, Itālijas un Spānijas.

Par “Missio Ad gentes” jeb “misijas starp tautām” sākumu var uzskatīt 1985. gadu, kad kopienas vadība toreizējam pāvestam Jānim Pāvilam II prezentēja projektu par Ziemeļeiropas atkārtotu evaņģelizāciju, sūtot uz turieni misionāru ģimenes. 1986. gadā pāvests nosūtīja pirmās ģimenes. Vienu no tām uz Ziemeļsomiju, otru uz Hamburgu, bet trešo uz Strasbūru.

2014. gada februārī pāvests Francisks deva svētību 28 misijām, no kurām viena devās uz Latviju. Aizvadītā gada maijā Z. Stankevičs izdeva dekrētu par “Missio Ad gentes” dibināšanu Rīgas arhidiecēzē. Tobrīd  Latvijā jau bija ieradušās četras “Neokatehumenālā ceļa” ģimenes. Šīs ģimenes no arhibīskapa rokām saņēma misijas vēstuli, kurā atgādināti viņu pienākumi un atbildība misijas ietvaros.

Ģimeņu darbību šobrīd koordinē spāņu priesteris Huans , kurš iepriekš kalpoja kā misionārs Brazīlijā. Latvijā viņam palīdz asistents polis Tomašs Pziks. Ģimenes dzīvo Imantā , kvartālā, kurā nav katoļu baznīcas.

Kā pastāstīja Latvijas misijas vadītājs, misionāru ģimeņu locekļi mācās latviešu valodu. Tēvi meklē darba iespējas, bet mammas rūpējas par kārtību mājās un bērnu aprūpēšanu. Lai palīdzētu daudzajiem bērniem tikt uz skolu vai bērnudārzu, palīgā ir ieradušās četras jaunietes, kas tāpat nāk no dažādām valstīm un pieder “Neokatehumenālā ceļa” kustībai.

Misijas “Ad gentes” galvenais uzdevums ir būvēt “dzīvo Baznīcu”, tas ir, sludināt ļaudīm Kristu un ar savu piemēru tuvināt viņus Dievam.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti