Žēlsirdības kalendārs gavēņa 40 dienām – internetā un kā mobilā aplikācija

10. februārī, Pelnu trešdienā, sāksies Lielais gavēnis, kurš ilgs līdz Lieldienām. 40 gavēņa dienas ir lieliska iespēja sagatavoties Kristus augšāmcelšanās svētkiem, ieskatīties savā sirdsapziņā, kā arī izdarīt kādu labu darbu. Jau vairākus gadus katolis.lv katrai gavēņa dienai piedāvā garīgas pārdomas, kā arī konkrētus ieteikumus labiem darbiem. Šī gada Lielajam gavēnim ir sagatavots „Žēlsirdības kalendārs”, kas būs pieejams ne tikai portālā katolis.lv, bet arī sociālajos tīklos un kā Android aplikācija ar nosaukumu „Gavēnim”.

„Žēlsirdības kalendārā” katrai no 40 gavēņa dienām ir sagatavota „Garīgā maize” ­ Svēto Rakstu citāts un jautājums pārdomām, iedvesmojošas laikabiedru pārdomas par to, kāpēc būt žēlsirdīgam, kā arī informācija par konkrētu iespēju praktizēt šo tikumu. Žēlsirdības noslēpuma apcere nav izvēlēta nejauši ­ šogad šo tēmu ir aicinājis apcerēt pāvests Francisks, izsludinot Dieva žēlsirdības gadu.

Dieva Vārdu no attiecīgās dienas Svēto Rakstu lasījumiem un jautājumu tā apcerei kalendārā ir sagatavojuši svētā Ignācija no Lojolas sekotāji un aktīvi garīgo vingrinājumu vadītāji Latvijā: Euharistiskā Jēzus māsas Brigita un Emanuela, kā arī jezuītu tēvi Algimantas Gudaitis un Jānis Meļņikovs.

Kalendāra sadaļā “Kāpēc būt žēlsirdīgam?” katru dienu varēs izlasīt kāda mūsu laikabiedra atbildi uz šo jautājumu. Savās pārdomās kādā no gavēņa dienām dalīsies žurnāliste Dace Stirāne, fotogrāfs Ilmārs Znotiņš, aktrise Sigita Jevgļevska, aktieris Ēriks Vilsons un citi. Piemēram, zinātnieks Ivars Kalviņš saka: “Manuprāt, cilvēkam būtu jābūt žēlsirdīgam, jo tāds ir mūsu Dievs. Un tā nav tukša frāze, ka dots devējam atdodas simtkārt un tūkstoškārt! Tikai palīdzot tam, kam tas patiesi ir nepieciešams, mēs vairojam labo jeb Dieva valstības spēku uz zemes un samazinām sātana ietekmi!”

Savukārt sadaļā „Šodien Tu vari būt žēlsirdīgs” aplikācija iepazīstina ar konkrētām iespējām veikt kādu žēlsirdības darbu. Tās ir apkopojusi organizācija „Caritas Latvija”, kuras brīvprātīgie apzina un apmeklē draudžu redzeslokā nonākušus trūcīgus cilvēkus un ģimenes. Kalendārā varēsiet uzzināt, kāds atbalsts nepieciešams daudzbērnu ģimenei Dreiliņos, kurā aug astoņi bērni un abiem vecākiem ir garīgā atpalicība. Tāpat varēs atbalstīt kurlmēmu tēvu, kurš viens audzina trīs meitas, palīdzēt iegādāties asinsspiediena mērītājus diviem vientuļajiem pensionāriem Cēsīs, kā arī sniegt atbalstu citiem grūtībās nonākušajiem.

Mobilo aplikāciju „Gavēnim” var lejuplādēt: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gpp.gavenakalendars

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti