Žēlsirdības misionāra mandātu saņems arī četri priesteri no Latvijas

Dieva Žēlsirdības gada izsludināšanas bullā pāvests Francisks minēja, ka šajā Svētajā gadā viņam ir nodoms izsūtīt žēlsirdības misionārus, tāpēc viņš aicināja bīskapus ieteikt priesterus, kas varētu uzņemties šo misiju. Arī no četrām Latvijas diecēzēm ir izvēlēti priesteri, kuriem Pelnu trešdienā pāvests izsniegs žēlsirdības misionāra sūtību. No Rīgas arhidiecēzes uz Romu dosies priesteris Marcins Vozņaks, no Jelgavas diecēzes – priesteris Aleksandrs Stepanovs, no Rēzeknes – Aglonas diecēzes – priesteris Staņislavs Prikulis, savukārt no Liepājas diecēzes – priesteris Edijs Silevičs.

Kopumā visā pasaulē tiks izsūtīti nedaudz vairāk nekā 1000 žēlsirdības misionāri no visiem kontinentiem. Turklāt viņu vidū būs ne tikai Rietumu, bet arī Austrumu rita priesteri. Kā janvāra nogalē notikušajā preses konferencē pastāstīja Pontifikālās jaunās evaņģelizācijas veicināšanas padomes prezidents monsiņjors Rino Fizikella, tie būs priesteri, kuriem pāvests uztic mandātu sludināt Dieva žēlsirdības skaistumu, kā arī būt par zinošiem un pazemīgiem biktstēviem, kuri ar mīlestību pieņem un netiesā tos, kas nonākuši pat vissarežģītākajās situācijās.

Skaidrojot žēlsirdības misionāru lomu, pāvests Jubilejas gada izsludināšanas bullā rakstīja: “Viņi būs zīme tam, ka Baznīca mātišķi rūpējas par Dieva tautu, lai tā ieietu šī noslēpuma bagātību dziļumos, kas ir būtisks mūsu ticībai. Tie būs priesteri, kuriem došu varu piedot arī tos grēkus, kas ir rezervēti Svētajam Krēslam, lai būtu acīmredzams viņu mandāta plašums. Jo sevišķi viņi būs skaidra liecība tam, kā Tēvs uzņem tos, kuri meklē Viņa piedošanu.”

Pāvests Francisks žēlsirdības misionāru kandidātus satiks 9. februārī, lai izskaidrotu šīs iniciatīvas mērķi, kā arī viņu lomu un uzdevumu savā diecēzē. Savukārt nākamajā dienā, Pelnu trešdienā, žēlsirdības misionāri kopā ar pāvestu koncelebrēs Svēto Misi, kā arī saņems mandātu sākt darbību savās diecēzēs. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti