Notiks seminārs par audžuģimeņu un nepilno ģimeņu problemātiku

Trešdien, 10. augustā, uz semināru par dažādiem ģimenes tipiem un saimniecības organizācijas veidiem Svētās Ģimenes mājā aicina biedrība “Ģimenes attīstības un kultūras centrs „Alise””. Kā pastāstīja biedrības vadītāja Vineta Preisa, tas būs jau otrais seminārs četru semināru ciklā, kas sāksies plkst.14. Pēc semināra plānota arī diskusija viedokļu apmaiņai.

Pirmais seminārs notika jūlija otrajā pusē un tajā tika pārrunāti jautājumi par dzimumaudzināšanu un veselīgu ieradumu nozīmi ģimenē. Šoreiz Latvijas profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze” vadītāja Ārija Martukāne pastāstīs par audžuģimeņu un izglītības iestāžu sadarbības problēmām, savukārt V. Preisa pievērsīsies nepilno ģimeņu problemātikai, jo sabiedrībā un arī Baznīcā joprojām valda daudzi stereotipi, mīti un aizspriedumi.

Dalību seminārā jau pieteikuši Valsts izglītības satura centra speciālisti, Bāriņtiesas, Pašvaldības policijas pārstāvji, pedagogi un izglītības iestāžu vadītāji. V. Preisa uz pasākumu aicina arī draudžu pārstāvjus un garīdzniekus, lai veicinātu izpratni par dažādām ģimenēm, jo pieredze liecina, ka arī draudzēs nepilnās ģimenes un audžuģimenes saskaras ar dažādu, bieži neviennozīmīgu attieksmi.

Semināru mērķis ir ne tikai ģimenes problemātikas akcentēšana. Semināra rīkotāji plāno iesaistīties Izglītības un zinātnes ministrijas plānotā cilvēkdrošības kursa satura izveidē. Patlaban paredzēts, ka cilvēkdrošības kurss mācību saturā tiks integrēti ieviests pēc diviem gadiem un tā ietvaros skolēni apgūs, kā rīkoties dažādās krīzes situācijās, piemēram, ugunsgrēkā, ceļu satiksmes negadījumā utml., kā arī apgūs tādas tēmas, kas saistītas ar dzimumu līdztiesību, prostitūcijas ierobežošanu un dzimumaudzināšanu. Biedrība “Alise” uzskata, ka kursa saturs jāveido, orientējoties uz sabiedrības ilgtspējīgas attīstības vajadzībām, un tajā liela nozīme piešķirama ģimenes vērtību izpratnei, lai nodrošinātu drošu un veselīgu vidi nākamajām paaudzēm.

“Daudzi cilvēkdrošības kursa projektā ietvertie jautājumi ir pamantoti, jo pasaule mainās, ir daudzi apdraudējumi, par kuriem jāzina arī jaunatnei. Sabiedrība ir mainījusies daudzos aspektos, tāpēc piekrītu, ka par atsevišķiem jautājumiem jārunā arī skolās. Jāatzīst, ka daudzu pedagogu izpratne vairākos jautājumos varētu būt kompetentāka. Ilgstoši par daudzām tēmām nav runāts, paļaujoties uz dažādu nevalstisko organizāciju un bieži pašlabumā ieinteresētu speciālistu/lektoru palīdzību. Pedagogus no sarunām ar skolēniem attur arī neizpratne un pārliecības trūkums par to, kā un ko runāt, jo daudzas tēmas ir ļoti jūtīgas un prasa zināmu sagatavotību. Tāpēc ir ļoti svarīgi, kas un ar kādiem akcentiem tiks ietverts jaunveidojamā mācību kursa saturā. Esam gatavi iesaistīties šī kursa satura izstrādē un piedāvāt savu ieguldījumu, kas tiks veidots arī no semināru gaitā apkopotajiem viedokļiem un materiāliem,” norāda V. Preisa.

Projekta ietvaros, ko atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, 24. augustā plānots seminārs „Cilvēkdrošības jēdziens izglītības satura kontekstā, dažādu sabiedrības grupu problemātika un risinājumu iespējas”, savukārt 21. septembrī interesenti aicināti uz semināru „Ģimenes kā sabiedrības pamatšūnas vērtību krīze un nozīme ilgtspējīgas sabiedrības veicināšanā”. Pasākumi notiks pl. 14 Svētās Ģimenes mājā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti