Tezē dienu dalībniekus sveic pāvests un reliģisko organizāciju līderi

Šorīt jau no agra rīta jaunieši no dažādām valstīm piepilda Rīgas ielas, jo šovakar sāksies 39. Tezē Eiropas jauniešu tikšanās. Sagaidot notikumu, vēstījumus un laba vēlējumus Tezē kopienai un jauniešiem, kas ierodas un ieradīsies Rīgā, ir nosūtījis Romas pāvests Francisks, ekumeniskais patriarhs Bartolomejs, Maskavas patriarhāts, citu reliģisko organizāciju līderi, kā arī Eiropas Savienības un Apvienoto Nāciju Organizācijas pārstāvji.

Kopienas vadītājs brālis Aloīzs tikšanās priekšvakarā uzsver, ka vardarbības pieaugums pasaulē liek kristiešiem sanākt kopā, kopā runāt, diskutēt un, galvenais, ieklausīties otrā. Tāpēc tikšanās laikā brālis Aloīzs runās par situāciju Ukrainā, Sīrijā, kā arī aicinās iesaistīties praktiski, vācot ziedojumus tiem brīvprātīgajiem, kas nolēmuši palīdzēt izmisumā nonākušajiem Sīrijā un Irākā. Viņaprāt, jauniešiem ir jādāvā cerība un jāuzticas viņiem, jo Tezē kopienas pieredze liecina, ka jaunie cilvēki ir spējīgi ieklausīties, palīdzēt un kopā iestāties par labāku nākotni.

Vēstījumu Tezē tikšanās dalībniekiem ir nosūtījis pāvests Francisks, atzīstot, ka “gados jaunie pareizticīgo, protestantu un katoļu kristieši šīs dienas pavadot patiesā brālīgumā, izrāda savu vēlēšanos būt par vēstures virzītājiem, nevis citiem ļaut lemt par savu nākotni”. Pāvests uzskata, ka Rīgā pavadītās dienas palīdzēs jauniešiem nenobīties no savas ierobežotības, bet gan pieaugt ticībā Jēzum, kurš cer uz mums.

Patriarhs Bartolomejs savā vēstulē raksta, ka jauniešu tikšanās dalībnieki atgādinās visai Eiropai par kristīgās jaunatnes enerģiju, par to, ka jaunieši “nedomā padoties izolēšanās un nacionālistiskiem kārdinājumiem, kurus vada bailes no terorisma un no otra cilvēka”. Viņš atzīst, ka šis gads Eiropā ir bijis pilns neskaidrību, tomēr tieši tāpēc jāskatās acīs izaicinājumiem, lai nākamais gads ievadītu jaunu virzienu Eiropas nākotnē. Viņš uzsver dialoga nepieciešamību, lai atklātu otrā cilvēku nevis ienaidnieku, bet lai pārvarētu aizspriedumus, jo dialogs ir “kristīgās dzīves centrs”, kas ir “labākais mūsu civilizācijas, kuru kopā veidojam, instruments”.

Arī Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs norāda, ka tik nemierīgā pasaulē, kāda tā ir šodien, kurā daudzi cilvēki dzīvo bailēs un nabadzībā, mums visiem ir nepieciešams atjaunoties cerībā, kā arī dāvāt šo cerību citiem. Savukārt Pasaules luterāņu federācijas ģenerālsekretārs Martins Junge pateicas jauniešiem, ka viņi kā apustuļi pulcējas Rīgā, parādot, ka kopā būšana un dialogs ir iespējams.

Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Pans Kimuns savā vēstulē jauniešiem pauž ticību, ka jaunieši būs tie, kas aizstāvēs tādas vērtības kā miers, attīstība un cilvēktiesības, lai nākamajā gadā kopīgiem spēkiem mēs visi varētu veidot cieņpilnu nākotni ikvienam cilvēkam.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti