Tuvojoties Tezē Eiropas jauniešu pasākumam Rīgā, Tezē kopiena ir publicējusi pasākumu programmu, norādot, ka piedalīties lielākajā daļā no tiem aicināti ne tikai reģistrētie tikšanās dalībnieki, bet arī vietējie iedzīvotāji neatkarīgi no viņu vecuma.
Jaunieši Rīgā ieradīsies 28. decembrī. Jau šajā dienā visi interesenti ir aicināti uz kopīgu Tezē vakara lūgšanu, kas pl. 19 norisināsies arēnā “Rīga”. Savukārt no 29. līdz 31. decembrim Tezē tikšanās dalībniekiem rīts sāksies pl. 8.30 ar lūgšanu draudzēs, kurās jaunieši tiks uzņemti. Pēc tam jauniešiem paredzēts darbs grupās, izņemot 31. decembri, kad notiks dalībnieku tikšanās atkarībā no viņu pārstāvētajām valstīm. Tikšanās mērķis būs pārrunāt, kā turpināt uzticības svētceļojumu savā valstī, draudzē un sabiedrībā.
Pusdienlaika lūgšana pl. 13.15 notiks visās Vecrīgas baznīcās, bet vakara lūgšana pl. 19 – arēnā “Rīga”. Uz tām aicināti arī vietējie iedzīvotāji.
Šajās dienās no pl. 15 līdz 17 dažādās Rīgas vietās notiks ar kultūru, mākslu, mūziku, sabiedrību un ticību saistīti kultūras pasākumi un diskusijas. Tos bez maksas varēs apmeklēt arī jebkurš vietējais iedzīvotājs. Lielākā daļa semināru un kultūras pasākumu notiks Vecrīgā. Diskusiju pasākumos tiks nodrošināts tulkojums angļu un latviešu valodā.
Koncertu programma
29. decembrī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā skanēs klasiskās mūzikas koncerts talantīgu latviešu mūziķu izpildījumā. J. S. Baha, G. F. Hendeļa, G. Forē, F. Mondelsona-artoldi, R. Dubras, U. Prauliņa un citu komponistu darbus izpildīs ērģelnieki Ilze un Aigars Reiņi, saksofonists Aigars Raumanis un trompetists Jānis Porietis. Savukārt Svētā Pētera baznīcā būs iespēja noklausīties koru mūzikas programmu “Latvijas balsis”. Piedalīsies Rīgas Gospeļkoris un koris “Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā.
30. decembrī Ķīpsalas hallē kā viens no vērienīgākajiem kultūras programmas notikumiem gaidāms tautas mūzikas un deju koncerts. Tā laikā gan klasiskā, gan mūsdienu interpretācijā latviešu tradicionālo mantojumu ārvalstu un pašmāju interesentiem piedāvās etnoroka grupa “Laimas muzykanti”, koklētāja Sanita Sprūža, Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”, kā arī Latvijas Universitātes tautas deju kopa “Dandari” un tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”. Koncertu vadīs aktrise Zane Daudziņa. Lai iekļūtu Ķīpsalas hallē, būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments.
Kino iespēja
29. un 30. decembrī kinoteātrī “K-Suns” būs skatāma dokumentālā filma “Mirkļi no brāļa Rožē dzīves”, kas apkopo Tezē kopienas dibinātāja nozīmīgākos dzīves brīžus – bērnības laiku Šveices kalnu ciematā, Tezē kopienas nodibināšanu Otrā pasaules kara priekšvakarā un viņa negaidīto un traģisko nāvi vakara lūgšanu laikā.
Sarunas par Latvijas vēsturi
29. un 30. decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks organizēta ekskursija “200 gadu laikā uzkrātie mākslas dārgumi”. Tā kā muzeja apmeklējumam vietu skaits ir ierobežots, bezmaksas biļetes uz šo pasākumu tiks izdalītas informācijas centros iepriekšējās dienas vakarā un konkrētajā dienā līdz pl. 14.
Savukārt 29. decembrī Rīgas Domā paredzēta pieredzes stāstu un diskusiju pēcpusdiena “Ceļš uz brīvību – Latvijas cīņa pret padomju okupāciju”. Pārdomās par šo tēmu dalīsies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers, filozofijas zinātņu doktore Solveiga Krūmiņa-Koņkova un žurnālists Aidis Tomsons. Sarunu vadīs Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.
Diskusiju programma par solidaritāti un sabiedrību.
29. decembrī būs iespēja apmeklēt 3 diskusiju grupas. Viena no tām “Eiropa šodien: ko mēs varam darīt kontinenta vienotības labā?” notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Rīgas domes ēkā notiks diskusija “Migrantu un bēgļu uzņemšana”, kuras laikā pieredzē dalīsies cilvēki, kam ir personiska pieredze bēgļu uzņemšanā. Savukārt Svētā Pestītāja draudzē Anglikāņu ielā 2a notiks saruna “Pretī labākai visu sabiedrības locekļu integrācijai” ar kādreizējiem bezpajumtniekiem un ieslodzītajiem.
30. decembrī notiks četri semināri. Rīgas domes ēkā varēs dalīties pārdomās par neatliekamiem vides jautājumiem pēc Pāvesta Franciska enciklikas “Laudato Si”. Diskusijas tēma būs “Ko mēs varam darīt mūsu visu kopīgo māju – planētas Zeme – labā?”. Svētā Pestītāja draudzē varēs noklausīties personiskus stāstus un sarunas par tēmu “Kā atbrīvoties no atkarībām? Kāds ir ceļš uz brīvību?”. Savukārt Svētā Jāņa baznīcā paredzēta saruna ar tiesnesi Velgu Gailīti, juristi Ilzi Tralmaku, ārsti Barbu Tuziku, žurnālisti Dainu Jāņkalni un profesoru Viljamu Šaubu (William C. Schaub) par tēmu “Izdzīvot savu ticību darbā”.
Rīgas Vecajā svētās Ģertrūdes baznīcā tiks gaidīti visi, kam saistoša šķiet tēma “Kur ir Dievs laikmetīgajā mākslā?” Baznīcā notiks saruna ar jaunajiem māksliniekiem Madaru Lazdiņu un Jāni Skulmi. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā profesors, kvantu fizikas un nanotehnoloģiju speciālists Vjačeslavs Kaščejevs vadīs pārdomas par tēmu “Dieva radītais zinātnieka acīm”.
31. decembra vēlā vakarā vietējās draudzes rīkos nakts lūgšanu un tautu svētkus svētceļniekiem. Savukārt svētdien, 1. janvārī, pl. 10 draudzes organizēs dievkalpojumus, bet pēc tiem jaunieši vai nu draudzēs vai arī viesģimenēs piedalīsies kopīgās pusdienās, pēc kurām dosies uz mājām.
LRKB IC