Lai norobežotos no piedzīvotās sāpju pieredzes, sievietes (un arī vīrieši) pēc aborta vai spontānā aborta izvēlas par to nerunāt, tomēr dzīves gaitā viņas bieži vien saskaras ar aborta emocionālajām un psiholoģiskajām sekām. Nereti cilvēki krīt izmisumā, kad atklāj, ka, pašiem to neapzinoties, ir izmantojuši abortatīvu kontracepciju. Šādās situācijās gan sievietei, gan vīrietim ir kauns vērsties pēc palīdzības, un viņi cenšas tikt galā pašu spēkiem, tomēr ne vienmēr tas ir pietiekami, lai tiktu pāri vainas apziņai vai sēru periodam. Šeit minēti vairāki ieteikumi, kas palīdzēs garīgi tikt pāri piedzīvotajam.
1. Grēksūdzes sakraments. Dievs ir žēlsirdīgs, un arī Baznīca ir aicināta tāda būt. Tieši caur Grēksūdzes sakramentu Dievs var mūs dziedināt un ārstēt mūsu garīgos un dvēseliskos ievainojumus. Ja katoļticībā kristīts cilvēks nožēlo savus grēkus, viņš var doties pie grēksūdzes un saņemt grēku piedošanu.
2. Lūgšana. Lūgšana, tāpat kā Svētie Sakramenti, ir viens no Dieva žēlastības avotiem. “Lūdziet, un jums tiks dots,” saka Kristus (Mt 7,7). Ir īpašas lūgšanas, kuras var lūgties tieši aborta gadījumā: Sievietes lūgšana, Vīrieša lūgšana.
3. Garīgā adopcija. Garīgā adopcija ir lūgšana ieņemta, bet vēl nedzimuša bērna nodomā, kā arī palīdzība personām, kas cieš no aborta sekām. Lūgšana ilgst deviņus mēnešus, kuru laikā cilvēks apņemas katru dienu lūgties par Dievam zināmu bērniņu mātes miesās, kura dzīvībai draud briesmas. Lūgšana ir viens Rožukroņa noslēpums (Tēvs mūsu…, 10 Esi sveicināta, Marija…, Gods lai ir Tēvam…) no Priecīgās, Gaismas, Sāpīgās vai Augstās godības daļas, kā arī speciāla lūgšana bērna un viņa vecāku nodomā (sk. raksta beigās). Lūgšanai var pievienot brīvprātīgi izvēlētas papildus apņemšanās, piemēram, biežu grēksūdzi, Svēto Komūniju, Vissvētākā Sakramenta adorāciju, Svēto Rakstu lasīšanu, gavēni ar maizi un ūdeni noteiktā nedēļas dienā, atteikšanos no sliktiem ieradumiem u.c. Svinīgi garīgās adopcijas solījumi katru gadu tiek salikti svētdienā pēc Kunga Pasludināšanas svētkiem (25. martā) Skaistkalnē un 14. augustā Aglonas bazilikā. Privāto solījumu var dot, nolasot solījuma tekstu (http://www.prolife.lv/raksti/91) krusta, svētbildes vai tabernākula priekšā baznīcā. Vislabāk to uzsākt Baznīcas svētkos, īpaši tādos, kas veltīti Dievmātes godam.
4. Konsultācija Krīzes grūtniecības centrā. Zinoši un iejūtīgi krīzes konsultanti palīdzēs tikt pāri pēc aborta sindroma izraisītajiem simptomiem (depresija, zaudējuma sajūta, raudāšana, dusmas u.c.), izejot 10 soļu atbalsta programmu “Ceļojums”. Vairāk informācijas: http://www.krizescentrs.lv/.
5. Auglības atpazīšanas metode. Baznīca aicina izmantot šo dabisko un drošo metodi, lai ieņemtu un arī lai atliktu bērna ieņemšanos. Metode ar novērošanas metodi palīdz noteikt tās dažas sievietes cikla auglīgās dienas, kuru laikā var iestāties grūtniecība. Vairāk informācijas: http://www.augliba.lv/.
Ikdienas lūgšana nedzimušā bērna nodomā
Kungs Jēzu, ar Tavas Mātes Marijas aizbildniecību, kura Tevi dzemdēja ar mīlestību, kā arī ar sv. Jāzepa – uzticīgā vīra aizbildniecību, kurš rūpējās par Tevi pēc piedzimšanas, es lūdzu šī nedzimušā bērna nodomā, kuru esmu garīgi adoptējis (-usi), bet kurš atrodas nāves briesmās. Lūdzu, dāvā vecākiem mīlestību un drosmi, lai viņi neatņemtu savam bērnam dzīvību, kuru Tu viņam dāvāji. Amen.