Iestāšanās Rīgas Garīgajā seminārā

Aicinājums uz priesterību ir citāds nekā gaistošas ikdienišķas intereses, ar kurām jauneklis savā dzīvē sastopas ik dienas. /Pastores dabo vobis/

Jēzus, uzlūkodams viņu, iemīlēja un sacīja tam: Viena tev trūkst: ej, pārdod visu, kas tev ir, un atdod nabagiem, un tev būs manta debesīs; un nāc, seko man! (Mk 10, 21)

Neapšaubāmi, pasaulē ir daudz interesantu piedāvājumu un iespēju. Kuru izvēlēties, lai nekļūdītos? Atklāt savu aicinājumu nozīmē atklāt sevī to Dieva attēlu, kuru Viņš pirms visiem mūžiem cilvēkā ir ielicis. Tas ir attēls, kuram nav līdzīgu. Atrast savu aicinājumu nozīmē atrast Dieva attēlu sevī. Atklāt Dieva klātbūtni savā dzīvē, savā personīgajā vēsturē nozīmē atklāt savu Tēvu, kuram pilnībā var uzticēties: lūk, lielais lūzums, kurš mūs izved no ierastā skatījuma uz lietām un pasauli, no mūsu krīzēm, bezcerības un no strupceļa. Šis lūzums paplašina mūsu horizontu, un pēkšņi redzam, ka ir arī debesis. Mūsu dzīvē ir debesis! Jo aicinājums vienmēr nāk no Dieva. Kad esam atklājuši savu aicinājumu un tam sekojam, tad pienākumiem un darbiem, kurus veicam, veltījam sevi visu. Bez atlikuma. Veltījam sevi cilvēkiem un tam mērķim, kuru Dievs ir mums nozīmējis un paredzējis.

Šodien varbūt vairāk kā jebkad ir vajadzīgi jauni cilvēki, kas pēc Dieva klātbūtnes un mīlestības izslāpušajai pasaulei spētu sludināt Dieva Vārdu un svinēt Euharistiju. Pasaulei ir vajadzīgi cilvēki, kas ar savu dzīvi spētu liecināt par Dieva klātbūtni. Kuri spētu liecināt par Evaņģēlija patiesību un ticības pamatvērtībām. Kuri nepaguruši varētu atgādināt visai Dieva tautai par dzīves svētuma un Dieva mīlestības nepieciešamību katra cilvēka dzīvē. Kuri Kristības, Iestiprināšanas un Priesterības sakramentā rastu to avotu, no kura paši smeltos spēku liecināt par Jēzu Kristu.

Rīgas Garīgajā seminārā uzņem katoļticīgus vīriešus, kuri savā sirdī jūt šo īpašo Dieva aicinājumu – kļūt pat priesteriem.

Uzņemšana Garīgajā seminārā notiek katru gadu augustā, taču vēlams pirms uzņemšanas sarunāt individuālu tikšanos ar Garīgā semināra vadības pārstāvi. Lūdzam sazināties ar semināra rektoru Imantu Medvecki MIC, +371 28615775, imants.mic@gmail.com. 

Lai iestātos, būs nepieciešami šādi dokumenti, kas iesniedzami vai atsūtāmi pa pastu rektoram:

1. iesniegums semināra rektoram un motivācijas vēstule, kādēļ vēlies kļūt par priesteri (rokrakstā);
2. sīka autobiogrāfija;
3. draudzes prāvesta ieteikums – raksturojums;
4. skolas vai darbavietas raksturojums;
5. kristības un iestiprināšanas apliecības;
6. noraksts no apliecības par izglītību;
7. sertifikāti par centralizēto eksāmenu nokārtošanu;
8. medicīnas izziņa par veselības stāvokli;
9. četras fotogrāfijas (3 X 4cm);
10. pases vai personas apliecības kopija.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

11.novembris

Kas ir īsts patriotisms?

Novembrī, kad tiek svinēta Lācplēša un Latvijas Republikas proklamēšanas diena, daudzi cilvēki īpaši pievēršas patriotismam, pie sava apģērba piesprauž sarkanbaltsarkano

Lasīt vairāk »