Franciska draudzes jauniešu koris svin pilngadību, izdodot CD

Vasarsvētkos, 20. maijā, plkst. 17.30 Rīgas Sv. Franciska draudzes Jauniešu koris aicina uz koncertu un CD prezentāciju. Iegūtos ziedojumus par pārdotajiem diskiem koris plāno nodot labdarībai, konkrēti Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāru kalpojumam.

Prezentācijas albumā iekļautas deviņas kordziesmas, kas skan draudzes Jauniešu kora muzikālajā kalpojumā dažādos Baznīcas gada liturģiskajos laikos, piemēram, Ilzes Sparances aranžēta 15. gs franču dziesma “Ak, nāci, nāci, Dievs pie mums”, Kanādas latviešu komponista Tālivalža Ķeniņa (1919-2008) un britu mūsdienu kormūzikas komponista Džona Ratera Ziemassvētku laika dziesmas. Ierakstā varēs noklausīties arī komponista Riharda Dubras “55. psalmu” un gavēņa laika dziesmu “O crux ave”.

Ideja par prezentācijas CD ierakstīšanu radās jau 2016. gadā, un tās iniciators bija priesteris Kārlis Miķelsons, kurš pats ir cieši saistīts ar mūziku. Ieraksts tapis Sv. Franciska baznīcā divās sapulcēšanās reizēs. “Dziedātāji ir ieguldījuši nesavtīgu un muzikāla prieka pilnu darbu, lai taptu šis prezentācijas ieraksts. Dziedot viņi atklāj savu sirdi Dievam un caur dziesmām slavē mūsu Kungu. Un pats svarīgākais – viņi to dara, ne tikai dziedot ierakstā, bet arī katru svētdienas vakaru,” atklāj kora diriģente Andra Fenhane.

CD vizuālo noformējumu radījusi Jauniešu kora dalībniece Dace Izabella Grundšteina. Tajā redzams aplis, kurš simbolizē liturģisko gadu, un liturģiskās krāsas – balta, sarkana, violeta, zaļa un melna. Šīs krāsas atbilstoši baznīcas gadam lieto gan garīdznieku apģērbā, gan altāra pārklājos. CD ierakstīšanas procesā lielu atbalstu sniedza draudzes prāvests Marcins Vozņaks.

Koncerta laikā saziedotā nauda tiks nodota labdarībai Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāru kalpojumam. Kalkutas māsas ir Sv. Franciska draudzes tuvākie kaimiņi, un Jauniešu koris bieži ir viesojies pie viņām Ludzas ielā. “Kora dalībnieki novērtē Kalkutas māsu cilvēkmīlestības pilno kalpojumu,” saka Jauniešu kora diriģente, „tāpēc ar lielu prieku sniedz atbalstu Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāru kalpojumam.”

Jauniešu kori Sv. Franciska baznīcā var dzirdēt katru svētdienu Svētajā Misē plkst. 18. Tomēr savas pastāvēšanas laikā tas ir dziedājis ne tikai savā draudzē, bet arī viesojies pie Betānijas dominikāņu māsām Sv. Jāzepa klosterī, Baskāju Karmela ordeņa māsu klostera baznīcā Ikšķilē, pie Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionārēm, kā arī muzikāli kalpojis Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā kopā ar viņu draudzes kora dziedātājiem. Bez dziedāšanas katoļu baznīcās, koris ir iesaistījies arī ekumēniskos muzikālos pasākumos Rīgas Domā, Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, Katlakalna baznīcā, Tērvetes Kalnamuižas baznīcā un citur.

Rīgas Sv. Franciska draudzes Jauniešu koris pastāv jau astoņpadsmit gadus.  Tas izveidojies laikā, kad draudzes prāvests bija monsinjors Oļģerts Daļeckis. Viņš ir liels koru un kormūzikas atbalstītājs, tāpēc viņa kalpošanas laikā draudzē izveidojās arī bērnu koris, un prāvests ļoti atbalstīja arī jau esošo pieaugušo kori. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti