Martā Katehēzes metodiskais centrs rīkos pusaudžu katehēzei veltītu semināru

Marta vidū Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Latvijas kristīgo skolotāju asociāciju organizēs divu dienu semināru draudžu katehētiem, kā arī priesteriem un izglītbas jomas darbiniekiem “Ceļā no mācīšanās par ticību uz darbošanos ticībā”, kas veltīts pusaudžu morālās formācijās veicināšanai katehēzē un kristīgajā mācībā. Semināra mērķis ir iepzīstināt ar mūsdienīgām stratēģijām un metodēm efektīvai morālās formācijas sekmēšanai katehēzē un kristīgajā mācībā.

Semināra ideja ir dzimusi ikdagējā nedēļas nogales semināra “Impulss 8” laikā, kas notika aizvadītā gada otrajā pusē. Tā laikā citastarp tika prezentēta Iestiprināšanas sakramenta mācību programma, kas rosināja pārdomas par pusaudžu katehēzi un viņu morālo formāciju.

Seminārs RARZI telpās sāksies piektdienas, 15. marta, pēcpusdienā. No pl. 14.30 līdz 15 paredzēta ierašanās un reģistrācija. Šajā dienā priesteris Pēteris Skudra mēģinās rast atbildes uz jautājumu, kāds ir mūsdienu jaunietis, balstoties jauniešiem veltītās bīskapu sinodes materiālos un Pasaules Jauniešu dienās Panamā gūtajās atziņās. Savukārt RARZI maģistrante un Siguldas katoļu draudzes katehēte Aija Avotiņa dalīsies savā pieredzē, katehēzes metodēs un idejās.

Sestdien paredzētas trīs lekcijas. No rīta RARZI asociētā profesore Ingrīda Trups-Kalne stāstīs par pusaudžu morālās attīstības psiholoģiskajiem aspektiem. Pēc tam sekos praktiska nodarbība “Nevis moralizēšana, bet attiecības ar Dievu.” docentes Irēnas Ošmjanskas vadībā. Pēc pusdienām klātesošos uzrunās RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, piedāvājot ieskatu, kā modelēt mūsdienīgu katehēzes nodarbību. Seminārs noslēgsies ap pl. 17.

Pēc semināra tā dalībnieki saņems apliecības par 16 stundu izglītības programmu. Semināra norisi finansiāli atbalsta Vācijas fonds “Bonifatiuswerk”.

Lai piedalītos seminārā, uz RARZI bankas kontu (LPU FILIĀLE RARZI, Reģistrācijas nr. 40003501407, Katoļu iela 16, Rīga LV-1003, SWEDBANK IBAN: LV25HABA0001408056042) jāpārskaita 25 eiro, ja būs nepeiciešamas naktsmājas, vai arī 13 eiro, ja naktsmājas nebūs nepieciešamas, maksājuma mērķī norādot naktsmāju nepieciešamību vai nē. Dalības maksā ietilpst arī piektdienas vakariņas un sestdienas trīs ēdienreizes.

Seminārs notiks Rīgā, Katoļu ielā 16, savukārt pārnakšņot būs iespējams turpat RARZI telpās, kā arī Drustu ielā 36 a pie Betānijas dominikāņu māsām un Enkuru ielā 9 pie Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsām kalponēm. Semināram jāpiesakās līdz 12. martam, rakstot uz e-pastu lolita_ergle@inbox.lv vai zvanot uz tālruni 29527064, norādot savu vārdu un uzvārdu, draudzi/skolu, kontaktinformāciju. Tiem, kuriem ir nepieciešamas naktsmājas, lūgums pieteikties savlaicīgi, jo nakšņošanas vietu skaits ir ierobežots.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti