Priesteris Andris Kravalis nominēts par Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapu

Piektdien, 8. martā, par Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapu tika nominēts līdzšinējais Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas prāvests un Rīgas arhidiecēzes ģenerālvikārs priesteris Andris Kravalis. Jaunā bīskapa konsekrācija paredzēta 4. maijā plkst. 16:00 Rīgas Domā.

Palīgbīskapu parasti pēc diecēzes bīskapa lūguma ieceļ pāvests ar mērķi palīdzēt pārvaldīt diecēzi. Paziņojot priecīgos jaunumus priesteriem un citiem klātesošajiem, kas 8. martā bija pulcējušies Rīgas metropolijas Romas katoļu kūrijā, arhibīskaps teica: “Es priesterim Andrim teicu – būsi tagad Kirēnes Sīmaņa lomā. Palīdzēsi arhibīskapam nest viņa krustu. Viņš to jau ir darījis aizvadītajos gados – kopš 2013. gada, kad kļuva par ģenerālvikāru. Mēs esam labi sastrādājušies, un ceru, ka bīskapa konsekrācija dos viņam jaunus spēkus un ar jaunu sparu varēsim kopā strādāt garīgās atdzimšanas labā mūsu diecēzē un Latvijā, un varbūt arī ārpus Latvijas.”

“Vārds “palīgbīskaps” nozīmē atbalstu, bet arī ziniet, ka nevienā kalpošanā cilvēks nenonāk uzreiz. Ir noviciāts, sagatavošanās laiks, tāpēc lūdzu – palīdziet man, lai es kļūtu labs palīgbīskaps,” nominācijas dienā aicināja pr. Andris Kravalis. “Šis kalpojums saistās tieši ar palīdzību arhibīskapam, ar kūrijas darbu, ar diecēzi. Arhibīskapa teiktais par Kirēnes Sīmani mani ļoti apmierina, to arī es cenšos savā dzīvē pazemīgi īstenot.” 

A. Kravalis ir dzimis 1967. gada 11. jūnijā, uzaudzis piecu bērnu ģimenē. Mācījies vispirms Beļavas ciema Ozolkalna pamatskolā, vēlāk – Gulbenes 1. vidusskolā. Kā izpildītājs un orķestra diriģents Rēzeknes Mūzikas koledžā ieguva profesionālās izglītības diplomu muzikālajā pedagoģijā. 1989. gadā uzsāka mācības Rīgas Metropolijas Garīgajā seminārā. Tās viņš turpināja Pontifikālajā Teoloģijas fakultātē „Teresianum” afiliētajā Teoloģijas institūtā Studium Notre Dame de Vie Francijā, iegūstot bakalaura un licenciāta grādu teoloģijā. 1999. gadā ordinēts par priesteri.

Kopš ordinācijas priesteris A. Kravalis kalpojis dažādās draudzēs Latvijā un Francijā, bijis atbildīgais par jauniešu darbu, Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns, Rīgas “mazā semināra” prefekts, Rīgas Metropolijas Garīgā semināra garīgais tēvs.

Kā docētājs darbojas Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā, kā arī Rīgas Teoloģijas institūtā. Kopš 2010. gada kā prāvests kalpo Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzē. Sākot no 2014. gada, A. Kravalim ir uzticēti Rīgas arhidiecēzes ģenerālvikāra pienākumi.

Runājot par savu aicinājumu kļūt par priesteri, 2007. gadā intervijā žurnālam “Tikšanās” priesteris norādīja: “Dažreiz dzīvē vajag spert drosmīgus, ticībā balstītus soļus, kuri tevi var uzvest uz pilnīgi jauna ceļa. Dzīve ir pārāk īsa, lai ietu strupceļus vai dzīvotu kompromisos. Tajā brīdī tas bija ceļš uz iekšējo brīvību un piepildījumu.”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti