Muzeju naktī pasākumi arī Ģimenes mājā un Sloskāna muzejā

Šo sestdien, 18. maijā, notiks Eiropas Muzeju nakts, kuras laikā  Latvijas muzeju durvis apmeklētājiem būs atvērtas no pl. 19 līdz pat pl. 1 naktī. Ieeja pasākumos būs bez maksas. Šogad, atzīmējot Brīvības cīņu simtgadi, Muzeju nakts tēma Latvijā ir “Tālavas taurētājs”. Šajā vakarā apmeklētājus gaidīs Rīgas Katoļu ģimnāzijas telpās izveidotais Bīskapa Boļeslava Sloskāna muzejs, kā arī Svētās Ģimenes mājas Sakrālo lietu muzejs un Svētās Marijas Magdalēnas baznīca.

Vecrīgā, Klostera ielā, kur atrodas Svētās Ģimenes māja un Svētās Marijas Magdalēnas baznīca, pasākumi sāksies jau pl. 16, kad dievnamā koncertu sniegs Latvijas Diplomātiskais koris. Savukārt no pl. 19 līdz 23 varēs apskatīt Sakrālo lietu muzeju, kas atrodas Svētās Ģimenes mājas pagrabstāvā, bijušā ciserciešu klostera telpās. Līdzās pastāvīgajai ekspozīcijai muzejā būs skatāma Tālivalža un Ievas Muzikantu mākslas darbu izstāde, kā arī Turīnas līķautam veltīta izstāde. No pl. 20 līdz 23 varēs noskatīties vēsturisku filmu „Māsa Anna” par cisterciešu ordeņa klostermāsas dzīvi  un prezentācijas par pāvesta svētā Jāņa Pāvila II un pāvesta Franciska vizīti Latvijā. Savukārt Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā pl. 19 būs dievkalpojums, bet pēc tā līdz pat pl. 23 varēs apmeklēt Svētās Marijas Magdalēnas kapelu un zvanu torni.

Rīgas Katoļu ģimnāzijas pagalmā aktivitātes 18. maijā sāksies jau pl. 12, jo šajā diena skolas pedagogi un skolēni piedalīsies Pārdaugavas svētkos. Skolas pagalmā varēs apskatīt ielu teātri, piedalīties foto sesijās, dažādās spēlēs, muzicēt. Savukārt no pl. 18 Muzeju nakts ietvaros apmeklētāji tiks gaidīti Boļeslava Sloskāna muzejā, kur vispirms varēs noklausīties vēstures maģistra Vitālija Kalnača referātus “Priesteris Antons Juhņevičs un pretošanās kustība” un “Priestera Ludviga Štagara (1905-1973) loma pretošanās kustībā”. Pl. 18. 40 apmekētājiem tiks piedāvāta režisora Normunda Puča filma “Segvārds Vientulis”. Tas ir stāsts par Latvijas nacionālo partizānu organizācijas LTS(p)A izveidi Latgalē un tās vadītāja katoļu priestera Antona Juhņeviča, kura segvārds bija Vientulis, likteni. Vanagu katoļu draudzes priesteris baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un Sarkanajā armijā.

Vakara turpinājumā pl. 20. 15 varēs noklausīties V. Kalnača stāstījumu par bīskapu Boļeslavu Sloskānu, kā arī noskatīties režisores Dzintras Smiltēnas dokumentālo filmu “Lūgšana krustā”. Filma atspoguļo latviešu bīskapa Boļeslava Sloskāna (1893-1981) dzīvesstāstu.

Pl. 22 varēs noskatīties vēl vienu dokumentālo filmu – “Mācītājs”. Pirms filmas seansa pl. 21. 30 notiks tikšanās ar tās režisoru Jāni Loginu. Filmas “Mācītājs” sižeta pamatā ir priestera Vladislava Litaunieka liktenis. Viņš tika nomocīts un nogalināts 1941. gadā. Filmu veido laikabiedru atmiņas, liecības un dokumenti.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti