Bīskaps J. Bulis: Ceļā uz debesīm, sekojot Marijas ceļam

Šodien vakarā ar vesperēm un Svēto Misi ticīgie Aglonā sāka svinēt Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus. Svēto Misi celebrēja Rēzeknes-Aglonas diecēzēs bīskaps Jānis Bulis. Dievkalpojuma laikā daudzi jaunieši caur bīskapu rokām saņēma Iestiprināšanas sakramentu.

Komentējot vakara Svētās Mises lasījumus un skaidrojot šo svētku nozīmi, sprediķa laikā J. Bulis sacīja: “Dzīve turpinās pēc nāves, gribam vai negribam. Nāve rada mūsos sāpes un skumjas. Dievs ir sūtījis savu Dēlu, lai mūs sagatavotu mūžīgajai dzīvei, lai mūs atpestītu no grēka ļaunuma, lai mēs būtu Debesu valstībā. Šīs dienas svinības ļauj mums saprast, ka mums katram debesīs ir vieta. Jo vairāk uzticēsimies saulē tērptajai Sievietei ar 12 zvaigznēm, jo vairāk mums būs ticības, vairāk spēsim izturēt cīņās.”

Uzrunas turpinājumā bīskaps atzina, ka tumsa nebeidz mēģināt uzvarēt gaismu un to nogrūst malā. Cīņa notiek nepārtraukti. Tā notiek “starp mums un ļauno garu, starp to, kurā pusē mēs atradīsimies, vai Dievam pa labai vai kreisai rokai”. Katrs cilvēks ikdienā izdara vairākas praktiskas izvēles, bet mums ir grūti saredzēt Debesu perspektīvu, to ir grūti iedomāties, tā mums šķiet pārāk abstrakta.

“Lai nezaudētu modrību, Baznīca aicina pārdomāt dogmu, ka Marija tika uzņemta ar miesu un dvēseli debesīs. Tas atgādina katram par miesas augšāmcelšanos un mūžīgo dzīvi,” sacīja J. Bulis un šo domu turpināja: “Daudzi uzskata, ka Debesīs varēsim tikt par labajiem darbiem un Dievam veltītām lūgšanām. Jā! Bet Dievs dāvā žēlastību, atbrīvo no iedzimtā grēka un sagatavo mūs mūžīgai dzīvei par velti. Līdzīgi kā vecāki savus bērnus mīl par velti. Vecāki sagaida tikai paklausību. Dievs sagaida paklausību viņa baušļiem.”

Uzrunas noslēguma daļā bīskaps norādīja vēlreiz uz Mariju – saulē tērpto Sievieti, kas ir “mīlestības, gaismas, paklausības Dievam un pazemības ceļš. Ir divi ceļi. Viens ir šaurs, otrs – plats. Tie, kuri dosies uz viņpasauli pa šauro ceļu, būs Debesu valstībā”. 

Sprediķi J. Bulis noslēdza ar lūgšanu: “Lai Marija, Aglonas Dievmāte, palīdz mums nomirt sev, lai mūsos var dzīvot Jēzus! Lai Marija palīdz nostāties Jēzum labajā pusē un kopā ar Kristu uzvarēt!”

LRKB IC, Foto: Anita Sosnare

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti