Apustuliskais nuncijs Petars Rajičs tiekas ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām

Vakar, 15. oktobrī, Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī akreditēja Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs Sarsenterum diecēzes (Bosnija un Hercegovina) titulāro arhibīskapu Petaru Antunu Rajiču (Petar Antun Rajič). Šajā dienā nuncijs tāpat ieradās iepazīšanas vīzītē Latvijas Saeimā un tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Sarunas gaitā I. Mūrniece atzina, ka Latvija pateicas Svētajam Krēslam par nerimstošu atbalstu. Viņa akcentēja, ka Latvijai īpaši nozīmīga bijusi pāvesta Franciska vizīte mūsu valsts 100. jubilejas gadā, kā arī tās laikā stingri paustais vēstījums par vērtību, tradīciju un neatkarības lielo nozīmi un saglabāšanu. I. Mūrniece pauda pateicību par Svētā Krēsla ilglaicīgo atbalstu Latvijas neatkarībai, kas izpaudies, neatzīstot Baltijas valstu okupāciju.

Puses atzinīgi vērtēja veiksmīgo valsts sadarbību ar Katoļu Baznīcu, vienlaikus izceļot spēcīgās ekumenisma tradīcijas Latvijā. Nuncijs akcentēja izglītības nozīmību, paužot atbalstu skolām, kas saistītas ar Katolisko Baznīcu.

Jau ziņojām, ka pāvests Francisks šī gada augustā par apustulisko nunciju Latvijā un Igaunijā nominēja P. Rajiču. Šī paša gada jūnijā P. Rajičs tika nominēts kā apustuliskais nuncijs Lietuvā.

LRKB IC; Foto: Valsts prezidenta kanceleja; Latvijas Republikas Saeima

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti