Lielajā sestdienā iespēja kontemplēt Turīnas līķautu

10. aprīlī, Klusajā sestdienā, Turīnas katedrāles kapelā, kurā glabājas Turīnas līķauts (tajā saskaņā ar tradīciju pēc nāves tika ievietota Kristus miesa), notiks lūgšanu un pielūgsmes liturģija. Liturģiju līķauta priekšā vadīs Turīnas arhibīskaps Čezare Nosiļja (Cesare Nosiglia), un tajā attālināti varēs piedalīties ar mediju starpniecību.

Č. Nosiļja skaidro, ka lūgšanai izvēlēta Klusā sestdiena, jo līķauts zināmā mērā simbolizē šo klusumā pavadāmo dienu, kurā pārdomājam nāves noslēpumu un gaidām augšāmcelšanos. Lūgšana sāksies pl. 17 (pēc Latvijas laika pl. 18) ar pateicību Jēzum par viņa dzīvi, kā arī lūgumu pēc palīdzības šajos grūtajos laikos. Piedaloties liturģijā attālināti, būs iespēja kontemplēt gan Kristus ciešanas un nāvi, kas atspoguļojas attēlā, ko glabā svētais audekls, gan atvērt savu sirdi Viņa augšāmcelšanas noslēpumam. Pasākuma otrajā daļā, izmantojot sociālos tīklus, notiks attālināta saruna ar ekspertiem un pandēmijas lieciniekiem par šī laika grūtībām, kā arī iespējām dzīvot ar cerību un ticību sirdī.

Skatītāji Latvijā pasākuma varēs sekot līdzi, izmantojot Turīnas līķauta Youtube kontu (youtube.com/c/Sindone2020) un Facebook kontu Sindone2020. Pasākumu Latvijā varēs redzēt arī TV2000 (https://www.tv2000.it). Lūgšanu sociālajos tīklos var meklēt arī, izmantojot mirkļbirkas: #sabato-santo, #regione-piemonte, #sindone.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti