„Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ septembrī risina paklausības tēmu

Ir iznācis izdevuma „Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ septembra numurs. Šoreiz kā izdevuma galvenā tēma ir izvēlēta paklausība. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova redaktora slejā atgādina, ka cilvēki, kas nolēmuši savu dzīvi veltīt Dievam kādā ordenī vai kongregācijā, dod mūža svētsolījumus, parasti tie ir trīs, apsolot dzīvot nabadzībā, paklausībā un šķīstībā.

„Paklausībai garīgās dzīves, izaugsmes ceļā ir liela nozīme. Liela nozīme. Paklausība izaicina, nereti liek nomirt sev. Zināms arī grūtais svētā Pāvila teksts Vēstulē efeziešiem „Sievas lai ir paklausīgas saviem vīriem kā Kungam.“ (Ef. 5,22) Ko nozīmē šī paklausība? Un kur ir robeža, kad tomēr nevajadzētu paklausīt?“ raksta I. Lisenkova, norādot, ka tieši šie paklausības aspekti aplūkoti vairākos „Katoļu Baznīcas Vēstneša“ jaunākā numura rakstos.

Tā liecību par paklausību dažādās jaunajās kopienās sniedz Ilze Maskalāne, pārdomās par šo tēmu dalās arī māsa kalpone Zane Imūne, kas augusta sākumā salika mūža solījumus. Savukārt jezuītu tēvs Dariušs Pjurkovskis skaidro Pāvila vēstules teksta fragmentu par sievu paklausību vīriem. Tāpat ir neliels ieskaits, ko par paklausību saka Svētie Raksti un kāda ir kopienas „Chemin Neuf“ pieredze.

Izdevumā vairākās rubrikās ir arī daudzi citi raksti, piemēram, vēsturnieka Henriha Soma materiāls par bīskapu Antoniju Urbšu, Arņa Ludboža raksts par Stundu liturģijas veidošanās vēsturi, priestera Kristapa Oliņa pārdomas par Banīcas vienotību. Dace Stirāne šoreiz raksta par savu viesošanos Rundēnu draudzē, bet Egils Purviņš rubrikā “Rakstura formācija” raksta par apdomību. Jaunajā numurā ir arī apskatītas jaunas grāmatas, piemēram, šonedēļ atvērtā Aleksandra Meņa grāmata „Svētī manu lūgšanu“, Gustava Manteifela „Poļu Inflantija“ latviskais tulkojums.

Septembra izdevumā ir ienākusi jauna Marikas Čerņavskas rubrika „Nospiedumi“, kā arī žurnāla 40 lapaspusēs ir vēl daudz citu interesantu rakstu, tostarp arī stūrītis bērniem, par kuru vienmēr rūpējas Dace Kaže.

Laikrakstu var iegādāties draudžu grāmatu galdos, kā arī abonēt visās Latvijas pasta nodaļās, kā arī www.pasts.lv. Abonēšanas indekss ir 1224. Gada abonements maksā 16.80 eiro. Informācija par žurnāla abonēšanu uz ārvalstīm vai elektroniski, rakstot uz e-pastu: kbvestnesis@inbox.lv.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti